Probleem majaga

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Probleem majaga

26 Mai 2016, 08:15

Tere.
Ostsin oktoobris 2015 maja. Nüüd selgus et ühe toa põrand hakkas vajuma. Põrandat üles võttes selgus, et tegemist majavammiga. Toa põrand oli nurgast juba varem kunagi vahetatud sama on tehtud ka köögi põrandaga, et nurk ja väliseina äär on vahetatud uue vastu. Ma ise oli teadlik sellest, et ühes maja nurgas oli ka majavamm. Võtsin selle riski ja ostsin maja ikkagi tegime seal tõrje ja siiani asi korras seal. Nüüd ta väidab, et ma teadsin et majas on majavamm ja olen ise vastutav ka selle teise põranda eest. Kas on mõtet seda asja üldse edasi ajada või olen ma ikkagi ise vastutav nüüd selle eest. Tegemist on maja hoopis erinevate nurkadega (diagonaalis vastas). Ehitusekspert muidugi ütles, et tegemist on varjamisega kuna nurga põrandalauad on välja vahetatud. Aga küsimus on nüüd selles, kas ma olen ise vastutav nüüd selle eest või mitte?

Re: Probleem majaga

28 Mai 2016, 10:58

Kui Te ostsite maja olles teadlik vammist, siis võtsite Te teadlikult sellise riski.
Müüdud asja vastavust lepingutingimustele hinnatakse nii asja faktiliste omaduste kui ka õigusliku seisundi alusel. Põhimõtteliselt peavad nii asja faktilised omadused kui ka õiguslik seisund vastama kokkulepitule. Asi peab olema oma faktiliste omaduste poolest olema vaba puudustest, mis vähendavad müüdud asja kasutusväärtust. Küsimus ei ole Teie vastutuses. Vammi näol on tegemist hoonet kahjustava seenega ja selle levikut on raske takistada. Sellises olukorras müüja vastu kohtusse pöördumine ei pruugi tulemust anda.


Vastas Vambola Olli.

Vasta