Kui ma pean kahjuks abielu lahutamiseks kohtusse pöörduma.

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Kui ma pean kahjuks abielu lahutamiseks kohtusse pöörduma.

01 Aug 2016, 18:53

Tere
Olen juba üle viie aasta üritanud rahumeelselt saada lahutust oma naiselt. Oleme abielus olnud ligi 14 aastat, soetasime ka laenu abiga kinnisvara.Kõik kulud on olnud minu kanda.Tööl käimisest keeldus leides kõikvoimalike põhjuseid. Meil on ka poeg kes nüütseks on 13 aastat vana. Ka tema saab aru et edasi nii minna ei saa sest mäletab väga hästi ema vägivallatsemist ja kisa meie mõlemi suhtes. Enam vähem rahu tekkis 8 kuud tagasi kui oma perearsti ja lastekaitse töötaja abiga saime tema sellisesse seisundisse et saab temaga rääkida.Nüüd siis ta nõuab et korter peab jääma temale aga laenumaksed pean lõpuni mina maksma! Lisaks nõuab ta elatisraha 300 eurot kuus ja poja kooli ning riietus kulud pean ka mina kandma ning koera ülalpidamiskulud ka.
Olen aru saanud et pean kohtu poole pöörduma kuigi kohtus käik avaldab halba mõju minu pojale ja seda ma ültse ei taha.
Küsimus selline, Kas saab kohtu ajak panna riigist väljasõidu keelu sest tema ähvardab koheselt venemaale poja ära viia kui lahutus tema soovi järgi ei lähe. Lisaks jääb arusaamatuks hagihind? min on hagiavalduse alguses. Kui palju pean raha koguma sellist sorti kohtumõistmiseks, millised on kulud?
Ette tänades jään vastust ootama.

Re: Kui ma pean kahjuks abielu lahutamiseks kohtusse pöördum

03 Aug 2016, 16:00

Abielu lahutamise hagi esitamisel kohtusse peate maksma riigilõivu 100€. Siinkohal saadan teile hagiavalduse vormi, millesaate ise ära täita ja kohtule koos oma abielutunnistuse koopia ja ID kaardi koopiaga esitada.

http://www.kohus.ee/sites/www.kohus.ee/ ... iseks.docx

Ühise lapse suhtes on teil ühine hooldusõigus ja kohustus ning te saate lapse EV äraviimise takistamiseks avaldusega kohtusse pöörduda ja nõuda lapse suhtes esmast õiguskaitset. Lapse hooldusõiguse küsimuses palun pöörduge konsultatsiooniks kohaliku omavalitsuse lastekaitsespetsialisti poole.

Abielulahutus ja lapse hooldusõigus on kaks erinevat kohtumenetlust ja selleks on vaja kohtule kaks dokumenti koostada.


Vastas Krista Paal.

Vasta