Kasutatud ära ``sõbra`` poolt

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Kasutatud ära ``sõbra`` poolt

09 Aug 2016, 15:18

Tervist

Nimelt läksin 2008 aastal ``sõbrale`` käändajaks.
Mõned kuud maksis ``sõber`` laenu ka tagasi.
Ühel hetkel ta enam ei maksnud, ta ei vastanud ka võlanõude kõnedele ega midagi.
Siis hakati minule helistama ning ma üritasin alati kuidagi leida viisi, et ``sõber`` saaks rääkida võlanõudjaga.
Ühel hetkel ``sõber`` otsustas minna Hispaaniasse, põgenes laenu eest, aga mina jäin siia - kuna enam ``sõpra`` kätte ei saadud hakati võlga nõudma minult, kuna ei töötanud sel ajal, siis polnud võimalik maksta.

Ühel hetkel tehtigi kogu võlg nö minu kanda ja on seni, ``sõber``tuli Hispaaniast ka tagasi ja on elanud juba üle aasta Eestis, käinud tööl jnejne ( temaga kohtuda pole olnud võimalik, väldib )
Tema on sellest laenust täiesti vaba, pm pole ühtegi märget tal selle kohta.
Kogu võlg on siis minu kanda hetkel, summa on 4000€+
Peaaegu igakuiselt läheb küll minu pangakontolt ka raha võlakatteks ( konto ju lukus ), aga see summa pole suur.
Mõned kuud ta isegi kandis mulle maha läinud raha tagasi.

Võtsime võla 40000krooni nö auto paranduseks ( mis ``sõber`` rahaga tegi mina ei tea ) erinevad intressid jnejne on summaks teinud kuskil 4000€.
Mul on olemas ka KÕIk paberid, alates algsetest lepingutest, kus on ka ``sõbra`` nimi kui laenuvõtja, kuni viimase kirjani võlanõudjatelt 2011 aastal.
Firmast kust laenu võeti, pole enam ammu olemaski.

Point ongi selles, et mida peaksin tegema ?
Ma ju ei hakka maksma 4000€ võlga, millest mina pole mitte midagi saanud.
Sooviks kuidagi pöörduda kuhugi, kellegi juurde - et see ``sõber`` kohtusse anda.
Loodan, et asi saaks ÕIGLASE lõpu...tema sai laenu, kulutas raha ära ja mina pole midagi saanud sellest rahast...aga nüüd mina maksan kogu seda ``lõbu``


Parimat soovides
Sten

Re: Kasutatud ära ``sõbra`` poolt

10 Aug 2016, 18:56

Kergekäeliselt ei ole mõistlik isegi sõbra laenu käendamisega nõustuda. Kui sõber ei täida laenulepingust tulenevat kohustust laen tagasi maksta, siis nõutakse laen sisse käendajalt. Juhul, kui kohtuotsusega on sõbra laen Teilt välja mõistetud, siis täidab ilmselt kohtuotsust kohtutäitur. Sõbrale laenu andnud firma asemel on ilmselt olemas õigusjärglane, kelle kasuks toimub laenu tagasi nõudmine. Kuna Te olete täitnud teise isiku kohustuse, siis on Teil õigus sõbralt laenu katteks tasutud summa välja nõuda. Enne kohtusse pöördumist võtke ühendust oma sõbraga ja tehke talle ettepanek hakata laenulepingust tulenevat laenu tagasimaksmise kohustust täitma. Kui sõber keeldub, siis esitage sõbra vastu hagi kohtusse. Otstarbekas ja mõistlik on kohtusse pöördumisel kasutada advokaadi abi.


Vastas Vambola Olli.

Vasta