Kohtusse pöördumine krediidilepingu tühisuse tuvastamiseks

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Kohtusse pöördumine krediidilepingu tühisuse tuvastamiseks

28 Nov 2016, 23:33

Tere!

Küsimus on järgmine: Kui minule kingitud kinnisasjale on seatud hüpoteek ja krediidileping mis on selle hüpoteegiga tagatud, on seadusega vastuolus, siis kas minul kui hüpoteegiga kuuluval kinnisasja omanikul kes pole lepingu pool, on õigus kohtusse pöörduda lepingu tühisuse tuvastamiseks? Sest laen, mida pole tegelikkuses väljastatuki, vaid on väljastatud petuskeemi alusel kellegi teise kontole, on võtnud siis antud juhul kinkija ehk kinnisasja eelmine omanik (minu isa) ja ta ise ei saa aru ega ka taha kohtusse pöörduda vaid laseb krediidiandjal ennast manipuleerida (et kõik on korras jne kuigi tegelikult tahab krediidiandja kavaluse ja heade intressidega korteri välja petta). Ta ei saa isegi aru et on laenu võtnud. Andis allkirja paberile, mille osas polnud tal aimu. Antud juhul tekib kahtlus selles, et leping on sõlmitud kolmandate isikute nimel, mitte minu nimel kuigi mind selline leping tohutult häirib, kuna kui minu isa kes on võtnud laenu (hoolimata sellest et ta pole seda saanud) ei hakka tagasi maksma, võetakse korter MINU käest ära (kuna see on hüpoteegi all) kuid sellise teo ennetamiseks on mul vaja ju ometi midagi ette võtta!

Re: Kohtusse pöördumine krediidilepingu tühisuse tuvastamise

30 Nov 2016, 21:12

Igal inimesel on õigus oma õiguste kaitseks kohtusse pöörduda. Peate koguma tõendid, et laenu tegelikkuses ei saadud ja Teie isa heausksust kasutati ära.


Vastas Jana Kitter.

Vasta