Laste elatise hagiavaldus

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Laste elatise hagiavaldus

16 Jaan 2017, 12:05

Tere.

Tahaks teada kuidas ma käsitlema pean, kui on soov esitada hagi laste elatisraha väljamaksmist.
Avaldusvorme on erinevaid, ühes avalduses tuleb välja tuua iga lapse kohta eraldi lapse peale kuluvad kulutused: eluesemekulud, toidule,riietele,jne. Et kuidas teha, kui mul pole välja tuua hetkel eluesemekulusi. Meil oli ühine kodu laste ja laste isaga, mis oli meil sunnitud maha müüma laste isa suurele nõudmisele, kui lahku läksime ja nüüd oleme hetkel sunnitud elama mu vanemate kodus, kus ma hetkel ei pea maksma eluesemekulusi, et saaksin koguda raha uuele kodule ja laenu ka pole hetkel kaelas. Aga varsti aasta lõpu poole, alates sept. või okt. on meil lastega oma kodu, et lähitulevikus on eluesemekulusi alles välja tuua.

Re: Laste elatise hagiavaldus

17 Jaan 2017, 19:35

Hagiavalduse vorme on ikka üks. http://www.kohus.ee/sites/www.kohus.ee/ ... iseks3.rtf

Siinkohal olete te õigesti aru saanud ja te peate iga lapse kohta välja tooma nii eluasemekulud, kulud riietele, toidule jms. Teie kirja kohaselt tekivad eluasemekulud teie perel septembris või oktoobris. Keskmiselt kulub kommunaal- ja elektrienergiakulude peale 3 toalise korteri puhul talvisel perioodil 180€. Lisaks võib siia lisanduda üürikulud, mille peate ka pere liikmete vahel võrdselt jagama. Seega arvutage eelnimetatud summad kokku ja jagage pereliikmete vahel ära. Saategi kulud eluasemele. Samamoodi peate arvutama kulud riietele, jalatsitele, koolitarvetele jms.


Vastas Krista Paal.

Vasta