Otsustusõiguse andmine ühele vanemale

Foorumi reeglid
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 8
Liitunud: 24 Nov 2014, 10:24

Otsustusõiguse andmine ühele vanemale

21 Aug 2017, 11:15

Tere!

Plaanis on pöörduda kohtu poole otsustusõiguse andmise asjus ühele vanemale (PES § 119). Küsin, kas on mõtet asja ette võtta ilma advokaadita? Kuidas see kohtupraktias seni tavaks on olnud? Ning kas olen õigesti aru saanud, et kohus määrab lastele nagunii kaitsja?

Kuna laste isa on kontrolliv, vägivaldne ning alkoholiga kimpus olev mees, võib kõne alla tulla ka ühise hooldusõiguse lõpetamine. Kui suur vajadus advokaadi abiks oleks sellisel juhul?

Ette tänades,

Postitusi: 1566
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Otsustusõiguse andmine ühele vanemale

25 Aug 2017, 05:48

Tere

Lastesse puutuvates hagita perekonnaasjades ei ole kohus seotud poolte seisukohtdega. Kohus kaasab protsessi eestkosteasutused (kohalike omavalitsuste lastekaitsetöötajad) ning määrab lastele riigi kulul esindajad, kes kaitsevad laste huve. Otsuse hooldusõigusest teeb kohus eeskätt lapse huve silmas pidades.
Siiski sõltub Teie esindajavajadus Teie juriidilistest oskustest ja teadmistest. Kui Teil ei ole selles küsimuses põhjalikke teadmisi, soovitan siiski vähemalt konsulteerida juristiga, veel parem kui kasutaksite juristi abi ka kohtule dokumentide vormistamisel. Professionaalne abi aitab vältida võimalikke takistusi ja komistuskive, samuti saate arutleda kas on vajalik hooldusõiguse üleandmine täies ulatuses või vaid mõnes osas.

Vastavat nõu ja abi on võimalik saada soodsatel tingimustel Eesti Õigusbüroost, registreerudes õigusnõustamisele veebilehel https://www.juristaitab.ee/

Lugupidamisega
Tiina Mölder
Eesti Õigusbüroo jurist

Vasta