1. leht 1-st

Otsustusõiguse andmine ühele vanemale

Postitatud: 21 Aug 2017, 11:15
Tere!

Plaanis on pöörduda kohtu poole otsustusõiguse andmise asjus ühele vanemale (PES § 119). Küsin, kas on mõtet asja ette võtta ilma advokaadita? Kuidas see kohtupraktias seni tavaks on olnud? Ning kas olen õigesti aru saanud, et kohus määrab lastele nagunii kaitsja?

Kuna laste isa on kontrolliv, vägivaldne ning alkoholiga kimpus olev mees, võib kõne alla tulla ka ühise hooldusõiguse lõpetamine. Kui suur vajadus advokaadi abiks oleks sellisel juhul?

Ette tänades,

Re: Otsustusõiguse andmine ühele vanemale

Postitatud: 25 Aug 2017, 05:48
Tere

Lastesse puutuvates hagita perekonnaasjades ei ole kohus seotud poolte seisukohtdega. Kohus kaasab protsessi eestkosteasutused (kohalike omavalitsuste lastekaitsetöötajad) ning määrab lastele riigi kulul esindajad, kes kaitsevad laste huve. Otsuse hooldusõigusest teeb kohus eeskätt lapse huve silmas pidades.
Siiski sõltub Teie esindajavajadus Teie juriidilistest oskustest ja teadmistest. Kui Teil ei ole selles küsimuses põhjalikke teadmisi, soovitan siiski vähemalt konsulteerida juristiga, veel parem kui kasutaksite juristi abi ka kohtule dokumentide vormistamisel. Professionaalne abi aitab vältida võimalikke takistusi ja komistuskive, samuti saate arutleda kas on vajalik hooldusõiguse üleandmine täies ulatuses või vaid mõnes osas.

Vastavat nõu ja abi on võimalik saada soodsatel tingimustel Eesti Õigusbüroost, registreerudes õigusnõustamisele veebilehel https://www.juristaitab.ee/

Lugupidamisega
Tiina Mölder
Eesti Õigusbüroo jurist