advokaadobüroo vastutus

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

advokaadobüroo vastutus

18 Juul 2011, 11:38

Tere

Mind esimese astme kohtus esindanud advokaadibüroo pidi kohtuotsuse edasi kaebamise avalduse esitama Ringkonnakohtule. Advokaadobüroo saatis vastavasisulise meili aga kogemata valele meiliaadressile. Selle kohta tuli ka vastav teade, et meil ei läinud kohale. Mingil põhjusel aga advokaadibüroo sellele ei reageerinud (nende väitel nad lihtsalt ei pannud seda meili tähele). Siis kui hakati Ringkonnakohtusse kaebust esitama, tuli välja, et polegi eelnevalt edasikaebuse taotlust esitatud ning kohus ei võtnud kaebust menetlusse. Advokaadibüroo kaebas siis menetlusse mittevõtmise otsuse omakorda kohtusse, mida aga ei rahuldatud ei esimese ega teise astme kohtus. Advokaadibüroo teeb küll kaebuse kõrgemale kohtule, aga tulemust ei ole teada. Sellest tulenevalt on mul küsimus, et kas advokaadibürool on ka mingisugune vastutus sellisel juhul. Olen tekkinud olukorra üle äärmiselt mures, kuna kohtulahend puudutab ju minu elu väga olulisel määral. Juhul kui nüüd ikkagi ka kõrgema astme kohus jõuab otsusele, et tekkinud olukord on advokaadibüroo viga ning minu kaasust edasi kaevata ei olegi võimalik, siis jääbki jõusse vaid esimeses astmes tehtud otsus. Kas advokaadibürool lasub ka mingi vastutus selliste eksimuste eest?

Oleksin Teiepoolse vastuse eest väga tänulik!

Re: Advokaadobüroo vastutus

22 Juul 2011, 16:04

Advokaadibürool tõepoolest lasub vastutus sellise hooletuse eest. Esmajoones tuleks teha pöördumine Advokatuuri juhatuse poole ning Adokatuuri Aukohus annab hinnangu eksimusele. Edasiselt on võimalus pöörduda kahjunõudega kohtusse juhul, kui advokaadibüroo ei nõustu vabatahtlikult kahju hüvitama. Advokaat, kes oli esindajaks, on käsundisaaja ja ta peab käsundi täitmisel tegutsema käsundiandjale lojaalselt ja käsundi laadist tuleneva vajaliku hoolsusega. Käsundisaaja peab täitma käsundi vastavalt oma teadmistele ja võimetele käsundiandja jaoks parima kasuga ning ära hoidma kahju tekkimise käsundiandja varale. Oma majandus- või kutsetegevuses tegutsev käsundisaaja peab lisaks sellele toimima üldiselt tunnustatud kutseoskuste tasemel.


Vastas Kaja Kiilo

Vasta