Kohtult nõusoleku küsimine lapse vara müügi kohta

Foorumi reeglid
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 3
Liitunud: 07 Nov 2014, 18:49

Kohtult nõusoleku küsimine lapse vara müügi kohta

24 Mär 2018, 18:12

Tere!

Me polnud elukaaslasega abielus ning peale tema surma päris meie ainus ühine alaealine laps nii eluaseme kui ka metsa. Maja on vana ning katus oleks vaja ära vahetada. Tahaksin kohtult luba metsamaa müügi kohta, et müügist saadud raha eest lasta uus katus teha. Ma pole aga leidnud ühtegi näidist, millise dokumendiga pöörduda kohtu poole.

Postitusi: 1566
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Kohtult nõusoleku küsimine lapse vara müügi kohta

02 Apr 2018, 18:30

Tere,

Alaealise varaga tehingu tegemiseks tuleb tõepoolest kohtult nõusolek saada. Kohtule esitatavas avalduses tuleb esitada eelseisva tehingu olulised asjaolud. Näiteks kinnisasja müügi puhul võib olla vajalik eelnevalt teha kinnisvara hindamine. Avalduses tuleb paluda kohtu luba tehingu teostamiseks vähemasti turuhinnaga (milleks ongi kinnisvarahindaja poolt pakutav hinna alammäär); avalduses võetakse endale kohustus kanda tehingust laekuv summa eestkostetava pangakontole.
Siiski soovitan Teil menetlusdokumendi koostamiseks pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele, kus vaatate koos juristiga üle kõik asjaolud, selgitate välja mida täpselt on teha vaja ning jurist koostab vajadusel avalduse kohtule. Mugavaim ja soodsaim on registreeruda nõustamisele veebilehel www.juristaitab.ee

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta