Kohtusse pöördumine.

Foorumi reeglid
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 2
Liitunud: 21 Mai 2018, 14:54

Kohtusse pöördumine.

21 Mai 2018, 15:11

Soovin tuvastada isadust. Lapse ema ei soovi kokkuleppel dna testi teha. Õnnestus ühel korral aeg kokkuleppida, kuid lapse ema poolt sai see aeg teadmata põhjusel anuleeeritud. Peale seda ei ole enam ühendust saanud ega kirjadele ei vasta. Minu küsimus, millise kohtu poole peaksin pöörduma ja millised õigused tuvastada isadus.

Postitusi: 1566
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Kohtusse pöördumine.

28 Mai 2018, 07:35

Tere,

Isaduse tuvastab kohus, kui lapse isana ei ole ühtki meest kindlaks tehtud.Põlvnemise isast tuvastab kohus asjaolude alusel, mis võimaldavad eeldada, et laps põlvneb sellest mehest. Vajadusel saab taotleda DNA ekspertiisi määramist.

Isaduse tuvastamise otsustab kohus mehe hagi põhjal, mis on esitatud lapse vastu. Hagiavaldus tuleb esitada lapse elukohajärgsele maakohtule.

Põlvnemise tuvastamise hagi rahuldamise korral kannab menetluskulud kostja. Kohus võib jätta põlvnemise tuvastamise hagi rahuldamise korral kulud täielikult või osaliselt poolte endi kanda, kui vastaspoole kulude väljamõistmine kostjalt oleks tema suhtes äärmiselt ebaõiglane või ebamõistlik.

Hagiavalduse koostamisel soovitan kasutada proffessionaali abi. Selleks soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes veebilehel www.juristaitab.ee

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta