Maksehäire kustutamine kohtu kaudu

Foorumi reeglid
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 8
Liitunud: 28 Mär 2013, 12:52

Maksehäire kustutamine kohtu kaudu

25 Juul 2019, 14:59

Oleks vaja kustutada maksehäire kuna tegemist on alusetu rikastumisega (tehing tühine suure KKM alusel).
Maksehäire on lõpetatud, kuid vaja sellest lahti saada.

Antud juhul pean pöörduma kohtu poole, et kohus tunnistaks tehingu tühiseks ning selle kohtumääruse alusel kustutakse maksehäire.

Mis hagi liikiga on tegemist? Kas hagita menetlus, kuna tsiivilasja hinda ei saa panna või ikka hagimenetlus hagiavaldusega?

Postitusi: 1566
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Maksehäire kustutamine kohtu kaudu

29 Juul 2019, 09:10

Tere

Olete kirjutanud, et maksehäire on lõpetatud kuna tehing oli tühine. Seega on võlausaldaja tehingu tühisust tunnistanud? Teie küsimusest võib järeldada, et soovite maksehäire eemaldamist avalikust registrist. Selleks ei pea ilmtingimata kohtusse pöörduma. Ametlikku Maksehäireregi regulatsioon sätestab, et registrisse sisestatakse maksehäire, mis:
[*] on tekkinud lepingu rikkumisest ja selle rikkumise algusest on möödas vähemalt 45 päeva arvates maksetähtpäevale järgnevast päevast;
[*] on koos intresside ja viivistega summas vähemalt 30 eurot;
[*] ei ole vaidlustatud.
Kuna nõude alus on ära langenud, soovitan pöörduda vaidega Maksehäireregistri poole. Vaide esitamine on Maksehäireregistri tingimustele vastava avalduse esitamine vaidlustaja poolt Creditinfo Eesti AS-ile. Vaidele tuleks esitada ka tõend dokumendist, kust nähtub, et tegemist oli tühise tehinguga ja võlausaldaja seda ka tunnistab.
Vaie esitatakse kirjalikus vormis e-posti teel tugi@creditinfo.ee.
Kui aga siiski on vajalik kohtusse pöördumine, soovitan kasutada proffesionaalset ingividuaalset õigusabi, et kohtule dokumentide esitamisel oleks järgitud nii sisu- kui vorminõuded. Indiividuaalsele nõustamisele saab registreeruda veebilehel www.juristaitab.ee

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta