kiiruse ületamine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

kiiruse ületamine

11 Aug 2011, 23:11

Kas kiiruse ületamise eest saab esitada kriminaalsüüdistust? (sõit linnas 40 km alas väidetavalt 62 km/h) Politseinik, kes sõitis mulle vastu ei tõendanud mulle küsimise peale mõõdetud kiirust, vaid kirjutas selle trahvikviitungile, kui vastasin, tema küsimise peale, kui suur oli kiirus, et ei vaadanud spidomeetrit. Sõit kulges linna peatänaval ja algas foori tagant kiirendamisega ja kestis 50 meetri jagu, mis ilmselgelt ei olnud kihutamine, ega hooletu sõit laste mänguväljaku juures, õuealal või vanadekodu lähedal. Intsident leidis aset Soomes. Põhjamaades on seadused küll selles vallas karmimad, kuid millised väljavaated mul oleks enda kaitsmiseks.

Re: Kiiruse ületamine

14 Aug 2011, 21:29

Kiiruse ületamine võib kaasa tuua kriminaalasja, kui seadus seda ette näeb. Kuritegu on karistusseadustiku eriosas äratoodud karistatava teo kirjeldus. Antud juhtum Soomes ilmselt kriminaalasja kaasa ei too. Kui politseinik ei tutvusta kohapeal näitu kiiruse ületamise kohta, siis see ei muuda rikkumist veel olematuks, ja fikseeritud kiiruse ületamine toob ilmselt kaasa rahatrahvi. Soomes arvestatakse trahvi määramisel sissetuleku suurust ning rikkumise muid asjaolusid. Soomes peetakse heaks tooniks oma teo tunnistamist ja kahetsust ning sellise käitumise tulemuseks võib olla leebem karistus. Advokaadi palkamine Soomes on üsna kallis, kuid kui peate seda vajalikuks, siis pöörduge advokaadi poole.


Vastas Kaja Kiilo

Vasta