Samad osapooled ja sama nõue teist korda kohtus

Foorumi reeglid
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 5
Liitunud: 29 Dets 2014, 15:55

Samad osapooled ja sama nõue teist korda kohtus

09 Okt 2019, 04:16

Tere

Küsimus hagile vastuse koostamise kohta:

KÜ valitseja on esitanud kohtule hagi majandamiskulude võla väljamõistmiseks. Kohus on asja menetlusse võtnud. Menetluse ajal on KÜ valitseja vahetunud ja eelmine valitseja on nõude loovutanud KÜ'le. Nõusolekut menetlusosalise vahetamiseks pole kostja andnud.

Nüüd on KÜ ise sama nõudega pöördunud sama kostja vastu kohtusse. Eelmist kohtuasja kohus siiani määrusega lõpetanud pole.

Kas tegemist võib olla sisuliselt sama kohtuasjaga samade osapoolte vahel ? See annaks võimaluse käesolev hagimenetlus lõpetada.

Tsiviilkohtumenetluse seadustiku järgi teistkordne kohtussepöördumine sama osapoolte vahel samas nõudes ei ole võimalik. Kas antud juhtumit võib käsitleda sarnaselt ja hagimenetlus lõpetada ? Eelmine valitseja sisuliselt esindas KÜ'd ja nõue ning kostja on ka samad. Kas siin saab kohaldada § 371 lg 1 p 5 või § 428 lg 1 p 2 ?

Postitusi: 1566
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Samad osapooled ja sama nõue teist korda kohtus

16 Okt 2019, 14:43

Tere

Soovitan Teil kohtule vastata, et nõue on juba menetluses (lisage kohtuasja number ja millises maakohtus asja menetletakse). Kohus on asja menetlusse võtnud, kuna kohtule ei ole need asjaolud ilmselt teada ja Teil tuleb kohtule sellest teada anda. TsMS § § 428 lg 1 p 2 ei kohaldu, kuna olete märkinud, et menetlust lõpetavat määrust ei ole. Seega saate tugineda § 371 lg 1 p 5.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta