Uue maja garantii tööd.

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 13 Dets 2018, 12:23

Uue maja garantii tööd.

13 Dets 2018, 12:33

Tere,
Eramajal on täis saamas 2aastane garantii periood. Ehitajaga pole kõige paremad suhted, seega ei saa kindel olla, et tullakse töid teostama. Kuidas peaks asja vormistama, et jääks jälg tegemist vajavatest töödest?

Postitusi: 1033
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Uue maja garantii tööd.

20 Dets 2018, 12:43

Tere,

Kui olete lepingu sõlminud tarbijana (eraisikuna), kehtib ehitamisele Võlaõigusseadusest tulenevalt garantii 2 aastat. Pärast tööde ülevõtmist ilmnenud puudustest tuleb ehitajale teatada esimesel võimalusel, kuid mitte hiljem kui kahe kuu jooksul puuduse avastamisest. Teatamine peaks olema vaidluse korral tõendatav, see tähendab peaks olema edastatud näiteks e-posti teel. Kahekuuline tähtaeg kehtib jällegi vaid füüsilisele isikule ehk tarbijale. Samuti tuleb anda ehitajale mõistlik tähtaeg puuduse kõrvaldamiseks. Mõistlik tähtaeg sõltub eelkõige puuduse olemusest. Lihtsama puuduse korral võib ka tähtaeg olla lühem. Kui näiteks ilmnevad niiskuse probleemid, siis võib see viidata konstruktsiooniveale ning puuduste kõrvaldamiseks võib olla vajalik ette võtta suuremad tööd. Sellisel juhul ei pruugi näiteks kahe nädala pikkune puuduste kõrvaldamise tähtaeg olla piisav.

Kui ehitaja puudust mõistliku aja jooksul ei kõrvalda, siis võib tellija ise vea parandada või lasta seda teha ja nõuda ehitajalt selleks tehtud mõistlike kulutuste hüvitamist.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta