Kas juhatuse liikmed võivad hääletada ?

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 2
Liitunud: 28 Jaan 2011, 10:24

Kas juhatuse liikmed võivad hääletada ?

20 Apr 2012, 08:19

Kas juhatuse liikmed (korteriühistu liikmed)tohivad üldkoosolekul hääletada majandusaasta aruande kinnitamise poolt? Juhatuse kohustus on korraldada raamatupidamisarvestust, koostada ja esitada majandusaasta aruanne üldkoosolekule kinnitamiseks.
Majandusaasta aruande kinnitamine on küsimus, mis puudutab juhatuse liikme tegutsemise kontrollimist või hindamist ja seetõttu ei tohiks juhatuse liige, esindades ka teisi korteriühistu liikmeid volituse alusel hääletada.

MTÜS § 22 lg 4 annab alused, mil MTÜ liige ei või hääletada:

"Igal mittetulundusühingu liikmel on üks hääl. Liige ei või hääletada, kui otsustatakse tema vabastamist kohustusest või vastutusest, liikme ja mittetulundusühingu vahel tehingu tegemist või
liikmega õigusvaidluse pidamist ning selles tehingus või õigusvaidluses mittetulundusühingu esindaja määramist või küsimusi, mis puudutavad liikme või tema esindaja juhatuse või muu organi liikmena tegutsemise kontrollimist või hindamist. Esindatuse määramisel selle liikme hääli ei arvestata.".

Postitusi: 1237
Liitunud: 01 Veebr 2011, 14:28

Re: Kas juhatuse liikmed võivad hääletada ?

23 Apr 2012, 17:33

Kui juhatuse liige on ka ühistu liige, siis tal on õigus osaleda ühistu otsuste tegemisel. Majandusaruande kinnitamine ei ole juhatuse tegevuse hindamine, vaid see on kogu korteriühistu majandusaruande kinnitamine. Juhatuse liige ei saa hääletada, kui hinnatakse juhatuse tegevuse aruannet.


Vastas Raimo Jõgeva

Vasta