Üürniku tekitatud kahju

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Üürniku tekitatud kahju

20 Apr 2012, 14:53

Tere. Palun Teid aidata mulle lahendada keeruline asi. Nimelt, üürnik läks korterist välja, jättis üüri maksmata, varastas mõned asjad, tekitas vigastusi tehnilistele seadmetele ja jättis korteri ebasanitaarsesse seisundis. Politsei ei võtnud minu poolt avaldust varguse kohta, öeldes, et kuna ma ei tea selle üürniku asukoha, ka nemad seda teada ei saa, ja suunati mind selle küsimusega kohtusse. Kohtus aga öeldi, et nemad ei saa mind aidata, sest ma pean ise pöörduma advokaadi või juristi poole hagiavalduse koostamiseks. Minu küsimusele, kas mul on õigus saada tasuta riigi poolt abi hagiavalduse koostamiseks, öeldi, et kuna ma töötan ja sissetulek on, suudan ma ise tasuda teenuste eest. Nüüd olen täiesti tupikus. Politsei suunab kohtusse, kohus suunab advokaadi juurde. Palun Teid konsulteerida mind selles küsimuses. Mida ma pean tegema?

Re: Üürniku tekitatud kahju

20 Apr 2012, 14:53

Tõsiseks probleemiks on Teile asjaolu, et Te ilmselt ei tea Teile kahju tekitanud üürniku praegust elukohta. Kuna tegemist on ka vargusega, oleks politsei pidanud vastu võtma avalduse kuriteo kohta ja algatama menetluse. Praegu delegeeris politsei oma kohustused Teile. Otsige ise varas üles. Te peaksite esitama asja kohta kaebuse prokuratuuri. Muu kahju osas peaksite tõepoolest esitama hagi kohtusse. Ilmselt olete maksejõuline ning siis on kohtu poolt antud juhis õige, et Teil oleks otstarbekas pöörduda kohtus asja ajamiseks advokaadi poole.


Vastas Kaja Kiilo

Vasta