KÜ juhatuse kahjulik tegevus

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

KÜ juhatuse kahjulik tegevus

05 Sept 2012, 14:27

Tere!

Mul on KÜ Garaaziühingu juhatusega seotud küsimus.

7. juunil toimus üldkoosolek. Selgus info, et meie ühingule kuuluvad peale garaažibokside veel 18 n.n. tehnilist boksi. 8. juunil saatsin Juhatusele kirja, kus ma palusin /kirjalikult/ teatada, kus asuvad need tehnilised boksid ja kuidas neid kasutakse.
Juhatus saatis mulle vastuse, kus olid ainult tehnilise bokside numbrid ja polnud ühtegi sõna sellest, kus need boksid asuvad ja kuidas neid kasutakse. Kuna numbrite järgi neid bokse leida võimatu pöördasin Tallinna Kinnistusjaoskonna poole, kus sain kätte kõik KÜ Garaaziühingu erastamisega seotud dokumendid, s.h. garaazi plaan (erastamine toimus veebr. 2008 a.).
Ja sealt tuli valja huvitav pilt. Dokumentide järgi kuulub meie ühistule 5 remondiboksi. Juhatuse esinaise sõnade järgi, kaks nendest annab üürile meie ühing. Kolm remondiboksi ja kontoriruumid annab üürile juriidiline isik, kellele boksid, ruumid ei kuulu. Garaaziühingü juhatus ei soovi selgitada, mis alusel see toimub.
Minu küsimus on, mida ette võtta, et tõkestada sellist tegevust?

Re: KÜ juhatuse kahjulik tegevus

12 Sept 2012, 00:02

Tere,

Lugupeetud küsija, olme sunnitud teatama, et gaaražiühistu küsimused ei mahu rubriigi "mul on küsimus eluruumide kohta" alla. Lühike käitumissoovitus on järgmine:
Ühistu liikmetel on õigus saada üldkoosolekul juhatuselt teavet ühistu tegevuse kohta. Liikme õigused tulenevad ka ühistu põhikirjast, seetõttu tuleks tutvuda sellega. Lisaks on oluline, mida on otsustanud üldkoosolek.
Kui on kahtlusi juhatuse tegevuse suhtes, tuleks asi võtta arutusele üldkoosolekul ja teha vastavad otsused (näiteks võib kaaluda uue juhatuse valimist, kahju hüvitamise nõude esitamist vms).

Lugupidamisega
SA Õigusteenuste Büroo

Vasta