KÜ-ga vaidlus

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

KÜ-ga vaidlus

13 Juun 2013, 12:34

Mul on korteriühistuga vaidlus arvete üle,kuna ma ei ole nõus kõigi esitatud arvetega.Võlg on kasvanud suureks,meil on elektriandjaks KÜ kellel leping Eesti Energiaga.KÜ andis mind kohtusse ja enne kohtupidamise algust ja kohtuotsust tahab KÜ mul elektri väljalülitada-on see lubatud ja kuidas saan seda takistada?Tänan.

Re: KÜ-ga vaidlus

20 Juun 2013, 08:55

Tere,

Vaidlused lahendab siiski kohus, sh korteriühistu ja liikme vahelised võlgnevust puudutavad küsimused. Samas – arvestada tuleb, et kui üks korteriühistu liikmetest oma kohustusi ei täida, peavad seda tegema teatud perioodil teised liikmed tema eest. Elektri välja lülitamine eeldatavasti on korteriühistu poolt vaadatuna abinõu selleks, et vältida edasist võlgnevuse suurenemist. Antud juhul korteriühistu ilmselt keeldub omapoolsest kohustuse täitmisest kuni teine pool on oma kohustuse täitnud (VÕS § 111 lg 1 mõttes). Samas tuleb märkida, et elektri väljalülitamine võib olenevalt olukorrast riivata oluliselt omandipõhiõigust.
Elektrituruseaduse § 90 (https://www.riigiteataja.ee/akt/128062012025) reguleerib võrguühenduse katkestamist võrguettevõtja poolt.
Täpsemaid asjaolusid teadmata, tuleks soovitada küsija pöörduda isiklikule õigusnõustamisele, et koos juristiga analüüsida tekkinud olukorda ning leida küsija õiguste kaitseks parim lahendus.

Lugupidamisega
SA Õigusteenuste Büroo

Vasta