Tülikatest üürnikest!

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Tülikatest üürnikest!

29 Juun 2013, 11:22

Tere!

Mul on probleeme kortermajas lärmakate naabritega, kes lasevad valju muusikat nii päeval kui ka öösel. Samuti toimuvad selles korteris iga nädalalõpp joomingud, tihti on korteriüürid maksmata. Käin graafiku alusel tööl, esimese asjana, kui paaripäevast vahet koju tulen, pean naabreid paluma minema, et muusika vaiksemaks pandaks, et saaksin oma kodus välja puhata. Käin ka öövahetustes, pean siis päeval magama, mis osutub aga võimatuks naabrite valju muusika tõttu. See kõik on kestnud juba üle aasta. Olen pöördunud ka politsei poole, piirkonna konstaabel on teinud neile järjest suurenevaid trahve, kasu ei miskit. Mõne aja pärast hakkab vana trall peale, keelamine ja politsei. Kas seaduse järgi on olemas mingid paragrahvid, mille alusel saaks neid tsiviilkohtupidamise korras välja tõsta ja kui ei ole, kas siis oleks võimalik algatada kriminaalasja selle isiku vastu, kuna ta seab ohtu juba minu tervise, seda on tõendanud politseile ka minu perearst, olen selle pärast juba korra haiguslehel olnud. Varsti on sama seis, kuna ma ei puhka oma kodus välja selle pideva valju muusika tõttu.


Ette tänades

Re: Tülikatest üürnikest!

01 Juul 2013, 14:23

Tere,

Kui korteriomanik on korduvalt rikkunud teise korteriomaniku suhtes oma kohustusi (vt korteriomandiseaduse § 11) ja kui korteriomanikud ei pea tema ühisusse kuulumist enam võimalikuks, võivad nad nõuda, et ta oma korteriomandi võõrandab (vt lisaks korteriomandiseaduse § 14). Kui korteriomanik ei võõranda korterit, on võimalik pöörduda vastava nõudega kohtusse. Soovituslik oleks siiski enne kohtusse pöördumist ka isiklikule õigusnõustamisele pöörduda.
Kriminaalasjadega seonduvad küsimused ei kuulu Foorumi teemade hulka.

Lugupidamisega
SA Õigusteenuste Büroo

Vasta