Üürnik on korterisse registreerinud OÜ

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Üürnik on korterisse registreerinud OÜ

04 Juul 2013, 17:45

Tere!

Andsin oma korteri üürile. Üürnikul tekkisid võlad korteriühistu ees. Lõpuks kolis ta välja jäädes ikkagi ühistule võlgu.
Korter on praegu tühi ja postkasti kontrollides leidsin sealt arved ühele OÜ-le. Uurisin asja ja selgus, et üürnik oli minu korterisse registreerinud OÜ.
Kuidas on see võimalik ilma minu nõusolekuta?

Selgitust ma pärida ei saa. Üürnik telefonile ei vasta ning muul viisil ma temaga ühendust ei saa. Samuti ei maksa ta jäänud võlga, kuigi lubas igal kuul ülekande teha. Firma kodulehekülg ei ole enam aktiivne, ka sealt kaudu infot ei saanud.
Mis ma nüüd edasi peaksin tegema? Mis mind ähvardab?

Re: Üürnik on korterisse registreerinud OÜ

11 Juul 2013, 14:21

Tere,

Korteriühistu ees on kohustused korteriomanikul, st korteriühistu poolt esitatud arvete maksmata jätmisel on ühistul nõue korteriomaniku vastu ning kui kohustust õigeaegselt ei täideta, on ühistul õigus esitada avaldus korteriomaniku vastu kohtusse. Kohtumenetlusega kaasnevad menetluskulud võivad jääda korteriomaniku kanda.
Üürilepingust tulenevad õigused-kohustused kehtivad lepingupoolte vahel. Selleks, et tuvastada, milliseid nõudeid saab esitada üürniku vastu (nt kas oli kokku lepitud kõrvalkulude tasumises, vt ka võlaõigusseaduse § 292), tuleks teada poolte vahel kokkulepitut, samuti tutvuda üürilepinguga.
OÜ-le saadetava posti osas – võib teatada postkontorisse, et nimetatud isikut sellel aadressil ei ole, samuti Äriregistrit juriidilise isiku ebaõigest asukohast. OÜ kohustused vale asukoha pärast Teile üle ei lähe.
Vaidluse korral on võimalik pöörduda kohtusse (üürilepingust tuleneva nõudega Tallinnas ka Üürikomisjoni). Eelnevalt aga oleks soovituslik pöörduda koos lepinguga isiklikule õigusnõustamisele, et selgitada välja nõude alus ning tõendid.

Lugupidamisega
SA Õigusteenuste Büroo

Vasta