Probleemid korteriga,mis ei ole kellegi oma.

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Probleemid korteriga,mis ei ole kellegi oma.

05 Okt 2013, 11:57

Tere.
Asutasime korteriühistu. Probleem on selles, et ei ole õnnestunud välja selgitada ühe korteri omanikku, kellele arveid esitada. Korter müüdi umbes 20 aastat tagasi firmale, mis on läinud vahepeal pankrotti. Ostu- müügi leping on kadunud ja notar, kes asjaga tegeles on surnud. Notaril jäi viimane registrisse kandmine tegematta ja korter on registrites eelmise omaniku nimega. Firma omanik väidab, et tema ei ole omanik, kuigi üüris selle välja. Eelmine omanik väidab, et tema on selle juba müünud. Ühistu aga ei ole saanud ühtegi hooldustasu selle korteri käest mitte kellegilt. Võlg on kasvanud umbes 60 euroni. Mis saab edasi? Kes on ikkagi omanik kas see, kes on igalpool registrites või see, kes selle korteri ostis oma pankrotti läinud firmale? Kas on võimalik see korter uuesti eelmisel omanikul maha müüa? Kellele esitada arved korteri eest? Praegu on korter tühi koos üürniku tekitatud võlgadega (vesi, prügi ja elekter).

Re: Probleemid korteriga,mis ei ole kellegi oma.

16 Okt 2013, 18:43

Tere,

Foorumi reeglite kohaselt ei vastata ühistu juhtimist puudutavatele küsimustele.
Viiteks – ühistul tuleks siiski lähtuda registrijärgsest omanikust (omandi ülemineku üle vaidlevad pooled saavad ise oma õigusi vajadusel kaitsta). Kui kohustusi ühistu ees vabatahtlikult ei täideta, saab ühistu pöörduda võlanõudes kohtusse.
Märkusena: eristada tuleb siiski võlgnevust ühistu ees ja võlgnevust enne ühistu asutamist, samuti tuleks välja selgitada nõude võimalik aegumine.

Lugupidamisega
SA Õigusteenuste Büroo

Vasta