Küte

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Küte

16 Okt 2013, 08:49

Tere. Probleem on selles, et ostsin korterit. Vahetasin aknad, ja soojustasin kõik seinad. Algas küttesesoon ja korteris oli võimatu elada, toatemperatuur oli 28-32 kraadi sooja. Aknad olid lahti praktiliselt ööpaevaringselt. Kannatasime nii 2 talve järjest. Nüüd lõpuks küttefirma reageeris meie kaebustele ja lõikas üle poole radiaatori ribisi ära. Kokku korteris oli 48 ribi, ja nüüd on jäänud vaid 23 ribi. Ja nüüd ma tahan, et küttearve oleks ka poole vähem. Loogiline ju, kui sooja tuleb korterisse poole vähem, miks maksma peab täisulatuses? Küttefirma ütles, et eelmine omanik oli paigaldatud proektis ettenähtust rohkem radika ribisi, ja nüüd on õige kogus ongi olemas ja ei saa vähem maksma. Et kui ma tahan vähem maksma, siis pean igast korterist selle jaoks kirjaliku luba küsima. See on jama ju. Ma palusin näidata mulle seda proekti, ja lugeda kui palju ribisi on teistes korterites. Et kui seal on üleliigsed siis neid ka maha lõigata, et oleks kõik täpselt nagu proekt näitab. Kuid mingit vastust pole saanud. Majas pole korteriühistut, küte on ühetorusüsteemne ja majas on 24 korterit. Keldris on soojamõõtur mille järgi koostakse küttearve. Mida ma saan ette võtta selles olukorras ja millised õigused mul on? Aitäh. Ootan vastust.

Re: Küte

21 Okt 2013, 11:00

Tere,

Kui korteriühistut ei ole asutatud, siis kohaldub korteriomandiseadus (KOS) (seadus kättesaadav siin: https://www.riigiteataja.ee/akt/125052012018).
Korteriomanik tasub kaasomandil lasuvad maksud, kannab avalik-õiguslikud reaalkoormatised ja kaasomandi majandamise kulutused ning saab kaasomandi majandamisest vilja võrdeliselt talle kuuluva kaasomandiosa suurusega. Korteriomanikud võivad sellest suhtest kõrvale kalduda kokkuleppe alusel.
Korteriomanik on kohustatud kaasomandi eseme korrashoiu ja valitsemise kulutused teistele korteriomanikele hüvitama käesoleva paragrahvi lõikes 1 nimetatud suuruses.
Korteriomanik ei ole kohustatud hüvitama kaasomandi eseme korrapäraseks korrashoiuks vajalikest kulutustest suuremaid kulutusi, millega ta ei ole nõustunud.
/KOS § 13/

Lugupidamisega
SA Õigusteenuste Büroo

Vasta