Korteriühistuga probleemid

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Korteriühistuga probleemid

12 Nov 2013, 10:00

Tere

Olen korteri omanik majas, kus korteriühistu esitab valearveid. Esiteks tekkis probleem sellest, et ei arvestatud ühes kuus kantud/makstud raha maha. Hoolimata mitmetele kirjadele meili teel ei vastanud - ei raamatupidaja ega ka korteriühistu esinaine. Tean, et korteriühistu esinaine ei oska sõnagi eesti keelt ja lihtsalt ei tegele asjadega.
Keeldusin maksmast valesid arveid ja nüüd on see kestnud juba 3 kuud. Endiselt ei ole nõus maksma arveid mis on valede summadega koostatud.
Juuli kuus hakati katuse renoveerimise rahasid korjama, igalt korterilt 55 eurot ja sai ostustatud ühistu koosolekul, et 4 kuud. Nüüd on see läbi ja endiselt on arvel 55 eurot lisaks pandud. Jällegi lihtsalt lisatud arvele.
Kahjuks ei ole ükski suhtlus raamatupidaja ja ühistuga kuhugi viinud. Kas mul on võimalus veel midagi ette võtta? Raamatupidamine on majas väga kummaline ja ei usalda enam ühtegi arvet mida saadetakse. Kas ma saaksin kuskile pöörduda, et miski organisatsioon näiteks kontrolliks raamatupidamist vms?
Majas on veel minule teada üks korter, kes ei ole samuti nõus arveid maksma kui korda tehakse.
Lisaks saime teada, et korteriühistu esinaine kannab oma kontole iga kuu 64 eurot, pluss 4 eurot telefoni kulu. Samuti on oma mehe palganud kojameheks, kes saab samuti tasu.
Kuna ta mittemillegagi ei tegele seal majas, siis tundub mulle see väga vale, et ta üldse mingisugust tasu saab. Lisaks ei suhtle korteriomanikega.
Kas on võimali kuskilt abi saada?

Tänades

Re: Korteriühistuga probleemid

14 Nov 2013, 19:02

Tere,

Küsimuses toodud olukorra kirjelduse põhjal soovitaks kokku kutsuda liikmete üldkoosolek ning võtta vastu otsused majandamiskulude (vt korteriühistuseaduse § 15 ja 15.1), ühistu juhatuse tegevuse ning revisjoni määramise kohta ning kaaluda ka uue juhatuse valimist. Tutvuda tuleks ka juba olemasolevate üldkoosoleku asjakohaste otsustega/protokollidega, lisaks põhikirjaga. Juhatuse liikmed vastutavad ühistule tekitatud kahju eest. Kogu ühistu tegevust puudutava regulatsiooni lahtikirjutamine ei ole Foorumi kaudu võimalik. Ühistu juhtimist puudutav regulatsioon (sh juhatuse liikme vastutus, üldkoosoleku kokkukutsumine, läbiviimine jne) vt mittetulundusühingute seadus, alates § 18; majandamiskulud ja nende jagamine vt korteriühistuseadus (§ 15, 15.1), lisaks korteriomandiseadus. Tutvuda saab seadustega www.riigiteataja.ee. Ühistu-liikme vahelisi suhteid puudutavate vaidluste lahendamiseks on võimalik pöörduda kohtusse.

Lugupidamisega
SA Õigusteenuste Büroo

Vasta