veeavarii

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

veeavarii

10 Jaan 2014, 15:31

Tere.
Üürisin korteri, leping on tähtajatu, kõik oli korras, elasin, maksin üüri. Nüüd kaks kuud tagasi juhtus veesüsteemis avarii vanade torude tõttu ning korteris ei ole enam vett. Olen sellest üürileandjat koheselt teavitanud kirjalikult, ta on korteris vaatamas käinud, nõustub, et see on tema kohustus veevarustus taastada ja torud parandada (minu süül see ei juhtunud) ning on seda ka e-kirjas tunnistanud. Mida aga ei ole, see on vesi. Üürileandja ei ole andnud mingeid tähtaegu ega ka asunud kuidagi olukorda parandama. Mina aga ei saa lapsega ilma veeta elada. Kas ma võin ilma etteteatamata (ei saa veel kolm kuud ilma veeta elada) lepingu lõpetada? Tänan vastuse eest.

Re: veeavarii

10 Jaan 2014, 15:32

Tere,

Üürnik võib lepingu etteteatamistähtaega järgimata üles öelda, kui
- puudus või takistus välistab asja sihtotstarbelise kasutamise või piirab seda olulisel määral ning
- tegemist on puudusega, mille eest üürnik ei vastuta ja mida ta ei pea oma kulul kõrvaldama, või kui asja lepingujärgne kasutamine on takistatud ning
- üürileandja puudusest või takistusest teab või peab sellest teadma, kuid ei kõrvalda puudust või takistust mõistliku aja jooksul pärast seda, kui ta puudusest või takistusest teada sai või teada saama pidi.

Üürnik võib puuduse või takistuse ise kõrvaldada ja nõuda selleks tehtud vajalike kulutuste hüvitamist, kui üürileandja on puuduse või takistuse kõrvaldamisega viivituses või kui asja puudus või takistus piirab asja sihtotstarbelise kasutamise võimalust üksnes ebaolulisel määral.

Lugupidamisega
SA Õigusteenuste Büroo

Vasta