Kuidas tõsta korterist välja

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Kuidas tõsta korterist välja

19 Mär 2014, 12:57

Tere,

Abielu sai lahutatud 2005 aastal ja ühisvara (korter) jäi jagamata. Vara sai 2013 aastal jagatud nii, et ta loobus oma osast minu kasuks. Olen palunud tal aastaid korterist lahkuda, kuid siiani pole ta seda teinud. Aastaid pole ta kommunaal arveid tasunud.
Ta on ise korduvalt öelnud kuupäevi, mis ajaks ta välja kolib, kuid need on jäänud ainult juttudeks. Viimati kirjutasin talle veebruaris kirja, kus palusin tal kuu lõpuks korter vabastada ja lisasin juurde, et vahetan ka korterilukud (Lukke pole siiani vahetanud). Selle kirja peale ta vaid naeris.
Nii palju, kui ma olen uurinud, siis minul ei ole mingit õigust tema asju kokku panna ja teda välja tõsta. Kuhu ma pean pöörduma? Millised on võimalused tema välja tõstmiseks?

Re: Kuidas tõsta korterist välja

26 Mär 2014, 12:13

Tere,

Kui kokkuleppel ei õnnestu probleemi lahendada ja nimetatud isikul puudub õiguslik alus korterit kasutada, on Teil õigus pöörduda kohtu poole. Selleks tuleb esitada kohtule hagiavaldus korteriomandi valduse vabastamise ja väljatõstmise nõudes. Olenevalt asjaoludest, kohtul on õigus kohustada isikut korter vabastama, andes talle vabatahtlikuks korteri vabastamiseks tähtaja. Kui korterit ei ole kohtu määratud tähtajaks vabastatud, siis on võimalik vastava kohtuotsusega pöörduda kohtutäituri poole sundtäitmiseks (väljatõstmiseks).
Täpsema info ja tegevusjuhiste andmiseks Teie õiguste kaitseks, tuleks tutvuda täpsete asjaolude ning dokumentidega (sh kohtulahend). Õigusabi kohta saab infot nt siit: http://www.juristaitab.ee/KKK/kohtusse- ... -isikutele).

Lugupidamisega
SA Õigusteenuste Büroo

Vasta