KÜ revisjoniaruanne

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

KÜ revisjoniaruanne

13 Apr 2014, 22:28

Lp. Jurist,

Kui KÜ põhikirja järgi tuleb majandusaasta aruandele lisada ka revisjoniaruanne, siis kas laieneb see ka Korteriühistuseaduse §15 (2)-le, mille järgi peab Korteriühistu juhatus andma igale korteriühistu liikmele vähemalt kaks nädalat enne majandustegevuse aastakava arutelu tutvumiseks selle projekti koos eelmise aasta aruande ja bilansiga, ehk kas revisjoniaruanne peab sellisel juhul olema lisatud ka eelmise aasta aruandele?
Ja teine küsimus ka: kas eelnimetatud seaduse paragrahvis kasutatav sõnastus "peab Korteriühistu juhatus andma" on õiguslikult samaväärne mõttega "peab Korteriühistu juhatus kättesaadavaks tegema"?

Tänud ette!
:-)

Re: KÜ revisjoniaruanne

21 Apr 2014, 08:49

Tere,

Korteriühistuseaduse § 15 lg 2 kohaselt, korteriühistu juhatus annab igale korteriühistu liikmele vähemalt kaks nädalat enne majandustegevuse aastakava arutelu tutvumiseks selle projekti koos eelmise aasta aruande ja bilansiga.
Mittetulundusühingute seaduse § 34 kohaselt, üldkoosolek teostab järelevalvet teiste organite tegevuse üle. Selle ülesande täitmiseks võib üldkoosolek määrata revisjoni või audiitorkontrolli. Revidendid või audiitorid koostavad revisjoni või audiitorkontrolli tulemuste kohta aruande, mille esitavad üldkoosolekule.
MTÜS § 36 lg 2 kohaselt, kui mittetulundusühingul on audiitor või revisjonikomisjon, peab aruandele lisama vandeaudiitori aruande või revisjonikomisjoni arvamuse.
Soovitame tutvuda KÜ põhikirjas sätestatuga (mh revisjoni aruandega tutvumise korra osas, selle puudumisel reguleerida ühistu liikmete revisjoni aruandega tutvumise kord).

Erinev sõnastus seaduses viitab ka seadusandja erinevale tahtele reguleerida erinevaid olukordi erinevalt. Seaduse sätet tõlgendatakse koos seaduse teiste sätetega, lähtudes seaduse sõnastusest, mõttest ja eesmärgist.Kuna küsimusest ei selgu täpselt probleem, siis tuleks küsijal pöörduda isiklikule õigusnõustamisele täpsete asjaolude, dokumentide (sh põhikiri) ja probleemi väljaselgitamiseks ning õiguslikuks analüüsimiseks.

Lugupidamisega
SA Õigusteenuste Büroo

Vasta