Majast välja tõstmine.

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Majast välja tõstmine.

20 Mai 2014, 18:51

Mure siis selline, et olen mai algusest maja omanik, mis on tulnud minuni läbi kinkelepingute (ilma inimesteta). Majas on elanud ja elab praegu vanem meesterahvas (minu poolonu). Hetkel on ta sisse kirjutatud aga kirjutan ta kindlasti välja vallas. Ise ei ole ta nõus välja kolima. Kas tal on seal õigus elada? Kas mul on õigus ta välja tõsta? Mida teha kui ta ei ole nõus minema majast välja(kui tal ei ole õigus elada selles majas) ?

Re: Majast välja tõstmine.

23 Mai 2014, 16:25

Antud juhul on tegemist olukorraga, kus ilmselt isik, kes Teile elamu kinkis, on lubanud seal elada Teie poolonul. Seega ei ole poolonu omavoliliselt seda eluruumi hõivanud. Kui eluruumi üürilepingut tähtajaga üle ühe aasta ei ole sõlmitud kirjalikus vormis, loetakse leping sõlmituks tähtajatult. Ilmselt kirjalikult üürilepingut sõlmitud ei ole ja sellisel juhul tuleb seda lugeda üürilepinguks, mis on sõlmitud tähtajatuna.
Võlaõigusseaduse § 312 lg 1 näeb ette, et kinnisasja, elu- või äriruumi, laevakinnistusraamatusse kantud laeva ja Eesti õhusõidukite registrisse kantud õhusõiduki üürimise puhul võib kumbki lepingupool tähtajatu üürilepingu üles öelda, teatades sellest ette vähemalt kolm kuud. Teil tuleks kirjalikult teatada oma poolonule, et ütlete Tema üürilepingu üles ja palute tal eluruumi vabastada peale kolme kuu möödumist. Juhul, kui poolonu eluruumi ei vabasta tuleb Teil pöörduda hagiga kohtusse. Hagi esitamiseks oleks otstarbekas pöörduda abi saamiseks advokaadi poole.


Vastas Vambola Olli.

Vasta