autovrakid

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

autovrakid

24 Juul 2014, 21:13

Tere!

Olen teist kuud korteriühistu esinaise ametis. K/Ü majatagusel parkimisplatsil SEISAVAD aastast 1996 ja 2000 2 autovrakki,millede omanik elab küll antud majas,kuid ei ole samas korteriomanik.Täna siis toimus suhteliselt ühepoolne 5-minutiline kohtumine karjuvas kõneviisis(vene keeles),kus korteriomanik ja tema üürilisest autoomanik (korteriomaniku sugulane),tegid mulle üheselt selgeks,et autod on sisse kirjutatud antud aadressile ja neid võib tema siia tuua kasvõi 10,pole mureks,et teistel pole parkimiskohti,polevat ka seadust,mis ei luba tal hoida oma autosid(või õigupoolest nende jäänuseid) just siin ja praegu. Pealegi olevat see solvav,et julgen üldse küsida ja veel kirjalikult.
Tahangi nüüd teada,mida ma saan teha,et olukorda muuta,kuhu pöörduma abi saamiseks,et asi oleks seaduslik (sest nii mulle karjutigi-too vastav paber!!!) või on see täiesti "surnud" teema ja peabki nii olema?

Re: autovrakid

28 Juul 2014, 06:03

Kõigepealt tuleks teha kirjalik kiri korteriomanikule, samaaegselt kiri autoregistrissse, vaadata Maanteametist milline auto omab kehtivat liikluskindlustust (see on kohustuslik, ülevaatust jne.). Kui neid ei ole, siis tuleks lasta autod ära vedada, kuid need kulud maksab korteriühistu ja veel, kas on olemas kodukord ja kaasomandi kasutamise leping. Kõige parem, kui oleks tehtud kaasomandi kasutamise kokkulepe (notariaalne).


Vastas Anne Hindpere-Raudsik.

Vasta