Kuidas tõestada, et kelder kuulub mulle?

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Kuidas tõestada, et kelder kuulub mulle?

17 Aug 2014, 22:22

Selline küsimus, et on kunagi ostetud korter umbes 25a tagasi. Vanemad kinkisid selle mulle. Nüüd aga tuleb välja, et mul puudub kelder. Ehk siis kunagi sai antud laenuks kelder ühele naabrile, aga see naaber enam ei ela seal majas ja uuel omanikul on 2 keldrit. Kui käisin küsimas, et anna mulle üks keder pakkus ta mulle seda keldrit mis ei kuulunud meile vähelmalt vanemad ütlesid nii, tegemist siis keldriga kuhu pääseb vaid läbi teise keldri ( ehk naabri keldri ) mulle pidavat kuuluda aga see teine kelder. Kuidas saaksin ma tõestada, et see teine kelder on hoopis minu ja mis kaudu seda asja ajada?

Re: Kuidas tõestada, et kelder kuulub mulle?

19 Aug 2014, 07:53

Korteri erastamise lepingus on kirjas, mida erastati ja kas sinna kuulus kelder. Seda saab tõendada ka naabrite ütlustega, kui vanad olijad on alles. Erastamise leping koostati 1995 aasta paiku.


Vastas Anne Hindpere-Raudsik.

Vasta