Tagasinõude suurus

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Tagasinõude suurus

21 Aug 2014, 12:54

Tere!
Toimus veekahju ja alumine korter sai kannatada. Nüüd esitab alumise korteri kindlustus mulle tagasinõude, mis on ebatavaliselt suur. Minu varem nähtud kahju ei vasta esitatud nõudele, see tähendab, et osad tööd on olnud minu hinnangul liigsed, mittepõhjendatud või lausa teostamata jäänud (kuigi nõudes on need esitatud). Seda väidan kaudsete tõendite põhjal, mida olen kahju tekkimise hetkel ise näinud ja mis tõendid on tagasinõudes esitatud. Mõni suurem kahju on sisuliselt ainult põhjendatud, "et oli vaja". Sõnastus oli küll natuke teine.
Korraliku inimesena ei eita ma, et veekahju oli, aga mulle esitatud nõue on minu hinnangul kindlasti ülepaisutatud. Mida peaks sellises olukorras tegema? Millistele juriidilistele nüanssidele saan ma toetuda?

Re: Tagasinõude suurus

22 Aug 2014, 15:32

Teil on võimalik kindlustuse poolt esitatud nõue vaidlustada ja koostada omapoolne nägemus võimalikust kahju suurusest. Kindlustuse kahju nõue sisaldab kindlasti mitmeid töid, mis kaasnevad remondi käigus. Sellisteks töödeks on lammutamine, ehitusprügi ära vedamine ja mitmesugused muud tööd, mis võivad kaasneda niiskuse kahjustuste likvideerimisega. Teil oleks otstarbekas võtta ühendust nõude esitanud kindlustusfirmaga ja püüda nendega läbi rääkida esitatud kahjunõude suuruse osas. Juhul, kui läbirääkimised ei anna tulemust, siis on üheks võimaluseks asi selgeks vaielda kohtus. Kui kindlustusfirma pöördub Teie vastu kohtusse võivad aga Teie kulutused veelgi oluliselt suureneda, sest kindlustusfirma peab tasuma riigilõivu ja lisaks võivad kaasneda õigusabi kulud. Kindlasti on mõistlik siiski püüda vaidlus lahendada kohtuväliselt.


Vastas Vambola Olli.

Vasta