Korteri vöörandamisel õhku jäänud üürivõlg

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Korteri vöörandamisel õhku jäänud üürivõlg

17 Sept 2014, 23:09

Tere! Meie majas müüdi korter, millel on eelmisest omanikust jäänud üürivõlg. Üürivõlast oli enne ostu-müügilepingu sõlmimist teadlik ka uus ostja ja maakler. Ostu-müügilepingus on märge, et korter on ostetud ilma võlgadeta ja eelmine omanik lubas ostjale võlad tasuda. Eelmine omanik kolis Soome ja tal ei ole plaaniski seda üürivõlga tasuda.Tema käest aru pärides, saab lihtsalt sõimata või ei vasta ta üldse telefonile. Minu küsimus: kas ostja on kohustatud eelmise omaniku võlad korteriühisusele tasuma või mitte? Kas ka maakler vastutab oma kliendi lubaduste eest? Kuidas on ühisusel võimalik eelmise omaniku käest võlad välja nõuda? Summa ei ole väga suur, ca 150 eurot ja kohtu teed ei tasu vist sellise summa pärast alustada. Teie vastust ootama jäädes ja ette tänades.

Re: Korteri vöörandamisel õhku jäänud üürivõlg

18 Sept 2014, 15:15

Kui notariaalses müügilepingus on märgitud, et korter on ostetud ilma võlgadeta aga tegelikkuses eksisteerib üürivõlg, siis võib järeldada, et müüja tasus ostjale üürivõla. Seega tuleks korteriühistu juhatusel pöörduda võlgnevuse likvideerimiseks uue omaniku poole. Kui ostja on lasknud ennast müüjal petta, siis on see tema riisiko. Kui müüja on ostja lepingu sõlmimisel eksitusse viinud, siis on uuel omanikul peale korteriühistule võla tasumist õigus tasutud võlg sisse nõuda müüjalt. Maakler vahendab tehingut ja maakleril on leping müüjaga, kuid maakler ei vastuta müügilepingu täitmise eest. Juhul, kui uus omanik või ka müüja ei nõustu korteriühistule vabatahtlikult võlga tasuma, on võimalus maksekäsu kiirmenetluse korras esitada avaldus võla sisse nõudmiseks. Riigilõiv on sellisel juhul 3 % nõutavast summast, kuid mitte vähem, kui 45 eurot.


Vastas Vambola Olli.

Vasta