Ametlikult töötu taotleb toetust sotisaalosakonnast

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Ametlikult töötu taotleb toetust sotisaalosakonnast

02 Veebr 2015, 17:44

Tere!

Vabandage, kui ei pöördu Teie poole õige teema all. Sooviksin teada, kas mul on õigus esitada ametniku peale kaebus linnaosavalituse juhatajale/asetäitjale seoses tema ebaviisaka käitumisega minu suhtes.

Olen töötu 24.10.15 ametlikult registreeritud Eesti Töötukassas ja saanud töötuabiraha üks kord jaanuaris 2015. Töötukindlustusele väidetavalt mul puudub õigus praegu. Lõpparve laekus pangaarvele 13.11.2014. Minul ei ole mingisugust lisateenistust ja see on ka igati tõestatud Töötukassas Maksuameti kaudu.

Oman 1-toalist korterit Tallinna linnas Pae t 44, kuid kirjutasin möödunud aasta alguses sisse ka oma venna. Tema on mujalt pärit ja samuti töötu hetkel ja mingit lisateenistust ei oma. Vend sai tallinlase staatuse sel viisil. Kavatsus leida tööd.

Mina töötan Linda Line AS-s, kus kiirlaevad opereerivad hooajaliselt. Tavaliselt kestab kiirlaevade hooaeg märtsi lõpust kuni novembrini. Hetkel siis olen töötu. Otsin endale püsivamat tööd, olen oma eriala spetsialist (asjaajamise organiserimine ja dokumendi haldus+personalitöö). Kui ei õnnestu leida erialast tööd, siis saan tagasipöörduda Linda Line AS, kus olen kassas klienditeenindaja.

Materiaalne olukord on kehv ja läksin taotlema iseendale 19.01.15 Lasnamäe Linnaosavalitsuse sotsiaalosakonda toetust. Ametnik tõrkus algul minu dokumente vastuvõtmast nagu nende kodulehel nõutud (üüriarved, korteri ostu-müügileping, Töötukassa dokumendid minu arveloleku kohta).

Ametnik oli pealepõrkav ja tõi ettekäändeks minu venna, kes on ka sissekirjutatud minu korterisse. Ta teavitas mind, et vend peab end arvelevõtma Töötukassas. Vend on olnud töötuna arvel 9 kuud ja töötutoetust ta ei saaks. Muidugi võib ta uuesti Töötukassase arvele võtta. Ametnik käskis mul tuua edaspidi minu ja venna tööotsimise graafiku (!) täpselt, kuhu kandideeritud ja mis tulemus. MÕLEMAL! Lisaks veel minu esitatud dokumentidele tuleb tuua pangaväljavõtted vennal 6 kuud ja minul viimased 3 kuud. Ma küsisin, kas internetipangast digitaalallkirjaga väljavõte ei sobi. Ametnik: et telleri juurest ja tasu eest. Töötutel ei ole sellist lisaraha. Olgu öeldud, et pean sellist vihikut, kuhu kirjutan oma kandideerimised, millega firma tegeleb ja tähtaajad ning milline oli tulemus. Töötukassa ei vaja kunagi minu aruannet käskivas toonis, vaid talle piisab, kui räägin kuidas mul läinud ja millised tulemused. Ma räägin väga põhjalikult oma tööotsingutest ja selles ei kahtle Töötukassa. Kas Sotsiaalosakonna ametnikul on õigus võtta üle Töötukakassa funktsioone?

Lõpuks võttis mind alandanud ametnik minu dokumendid vastu ja soovitas ka ülejäänud nõutud tuua. Mina niisugust tööotismise kava talle ei esita. Põhjus: ametnik oli ülbe ja üleolev. Ma oleksin niigi rääkinud, kuhu kandideerisin tööle, jne.

Mul oleks õigus ka küttetoetust lihtsalt saada talveperioodil isegi siis, kui oleksin madalapalgaline töötaja mõnes firmas.
Millist kava minult siis nõutakse?

Vabandage, et kiri sai pikk, aga kokkuvõtlikult küsin, kas:

- sotsiaalosakonna ametnik saab minult nõuda tööotsimise graafikut ja ka minu vennalt;
- miks ei sobi talle internetipanga väljavõtted digitaalallkirjaga (mis oleksid mulle tasuta);
- kas vend peab pöörduma Töötukassasse, kuigi ise ei taotle mingit toetust Sotsiaalosakonnast ?

Lugupidamisega

Re: Ametlikult töötu taotleb toetust sotisaalosakonnast

04 Veebr 2015, 08:46

Teil oleks õige paluda, et Töötukassa annaks Teile tõendi, et olete aktiivselt otsinud tööd. Sotsiaalosakonna ametnik ei ole õigustatud asuma täitma Töötukassa konsultandi kohustusi.
Saatke ametnikule internetipanga väljavõtted, mis on digitaalselt allkirjastatud ja kui ametnik ei ole rahul, siis paluge, et Teile hüvitataks kulutused pangast Teie konto väljavõtte saamiseks.
Vend on asunud elama Teie juurde ja ilmselt on ametnik ülimalt kahtlustav. Soovitav on, et Teie vend võtaks ennast Töötukassas arvele. Alati ei ole mõistlik ametnikuga vägikaigast vedada. Teie kirjast võib järeldada, et linnaosa sotsiaalosakonna ametnik esitas Teile siiski alusetuid nõudmisi ja kui Te tunnete, et lisaks ei olnud tema käitumine korrektne, siis ilmselt tuleks esitada kaebus antud ametniku peale.


Vastas Vambola Olli.

Re: Ametlikult töötu taotleb toetust sotisaalosakonnast

10 Veebr 2015, 15:39

Lugupeetud Vambola Olli

Tere!

Tänan Teid väga vastuse eest. Sellest on abi.

Parimate soovidega

Vasta