kütmise eest tasumine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

kütmise eest tasumine

06 Apr 2011, 09:09

Selline probleem. KÜ esimees korjab üüri ja kütte rahasid oma kodus ja sularahas. Otsustasin, et sellest aastast hakkan arveid tasuma ülekandega. Ükspäev oli raamatupidaja ukse taga: "Ma ju ütlesin, et soojust ülekandega tasuda ei saa, kuna selle jaoks on meil nn "must kassa", et soojust saab ainult sularahas maksta..". Mina vaidlesin vastu, et peab saama, mul on selleks õigus. Siis ta ütles, et kui ülekandega tasute, siis tuleb kütte hinnale 1 kroon ruutmeetri pealt juurde maksta. Põhjenduseks tõi selle, et RMK-st KÜ nimele küttepuude tellimine pidi olema palju kallim, kui nad nn"musta kassa" kaudu seda teevad (ehk siis KÜ esimehega koos). See on täiesti ebaõiglane, tuleb välja, et ühe jaoks on siis üks hind ja teise jaoks teine hind. Mida teha, ei tahaks rohkem maksata, aga ei tahaks ka KÜ esimehe juures iga kuu käia maksmas?

Re: kütmise eest tasumine

07 Apr 2011, 18:05

Mingit põhjust rohkem maksta Teil pole. Iga KÜ peab aktsepteerima sularahamakseid ja ka arvega tasumist. Mingit kohustust vaid sularahatehinguid teha pole seaduslik. Igal korteriomanikul või üürnikul peab olema dokument, mis tõendab maksete tasumist.
Palun nõudke raamatupidajalt konkreetseid arveid ja arvetele tegelike kulude väljatoomist. Põhjendus, et kasutusel on nn „must kassa“, on ebaseaduslik ja võib kaasa tuua majandusaastaaruande moonutuse.

Kui soovite end asjaga täpsemalt kurssi viia, uurige http://rmk.ee/teemad/puidu-muuk/kuttepu ... -tellimine. Lisaks veel, et RMK saadetud müügipakkumise alusel tuleb küttepuidu eest tasuda pangaülekandega. Sularahas arveldamist ei toimu.

Vasta