Üürileping

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Üürileping

05 Mai 2011, 01:06

Tere. Paar küsimust üürilepingu kohta.
1. Kui üürniku ja üürileandja vahel sõlmitud üürilepingus on punkt, mis lubab üürnikul anda korter edasi allüürile, siis kas juhul kui üürileandja lõpetab lepingu üürnikuga, lõpetab see ka automaatselt üürniku ja allüürniku vahel sõlmirud lepingu? Mis seadus seda reguleerib ja kas see kehtib juba pikemat aega?
2. Kui üürileping on sõlmitud määramata ajaks ja pooltel on õigus leping lõpetada, teatades 1 kuu ette, siis kas see on seadustega ka kooskõlas?
3. Kui leping on sõlmitud näiteks 10 aastat tagasi arvestades kehtivaid seadusi ja hiljeb mingi seadus muutub, siis kas see leping jääb kehtima sõlmitud kujul või mitte?

Re: Üürileping

06 Mai 2011, 10:40

1. Leping kehtib edasi ja seda reguleerib Asjaõigusseadus, mis kehtib alates 1993.a.
2. On kooskõlas kehtivate seadustega.
3. Jääb kehtima selles osas, mis ei ole vastuolus kehtivate seadustega.

Re: Üürileping

06 Mai 2011, 23:16

Tahaks täpsustada paari asja.
1. Nagu aru sain, siis kui üürileandja ja üürniku vahel leping lõppeb, jääb üürniku ja allüürniku vahel leping kehtima ja omanik allüürnikku välja tõsta ei saa? Kuidas antud olukorras kui omanik soovib anda üürnikule õiguse võtta allüürnikke, kaitsta end selle eest et üürnik ei teeks omanikule mittesobivaid lepinguid? Kas näiteks reguleerida seda täpsemalt omaniku ja üürniku vahel sõlmitud lepingus?
3. Need punktid mis lähevad vastuollu uue seadusega on siis kehtetud või tõlgendatakse vastavalt uuele seadusele?

Re: Üürileping

09 Mai 2011, 18:59

1. Igal lepingul on olemas lõpetamise ja muutmise võimalused. Omanikul on võimalus pakkuda talle vastuvõetavad lepingu tingimused või ühepoolselt kohtu kaudu tühistada leping.
2. Muidugi lepingus tuleb sätestada tingimused ning mitte võimaldada kolmandate isikutega lepingute sõlmimist.
3. Need punktid, mis on vastuolus kehtivate seadustega, on õigustühised.

Re: Üürileping

13 Mai 2011, 02:54

Aitäh vastuste eest. Mul oleks veel punkt nr 2 kohta täpsustav küsimus, nimelt kui on soov siiski anda üürnikule õigus anda korter edasi allüürile, siis nagu aru saan tuleks kohe lepingut sõlmides kirja panna piirangud selle kohta, et üürnik ei teeks omanikule mittesobivaid lepinguid. Kas näiteks sobiks siis et üürnik tohib anda edasi allüürile omaniku loal või panna piirang et tohib anda korraga kuni 1 aastaks. Kas see oleks parim lahendus või on veel mingu muu variant?

Re: Üürileping

18 Mai 2011, 14:48

Kõige parem lahendus, kui üürilepingus ei anta õigust edasi allüürile anda.

Vasta