Võlgnevus korteriühistu ees

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Võlgnevus korteriühistu ees

11 Mai 2011, 10:38

Tere.

Minu probleem on järgmine:
Mina ja mu kaks venda pärisime pärast vanemate surma korteri, kuhu jäi elama üks mu vendadest. Korterisse elama jäänud vend ei ole korteriühistule kommunaalkulude eest tasunud ja tekkinud on võlg. Korteriühistu andis võla üle inkassofirmale. Kuna inkassofirma on nüüd saatnud asja edasi kohtusse, siis tekkis mul järgmine küsimus. Kui mu vend ikkagi võlga ei tasu, sest tema enda sõnul tal mingit raha ega tööd ei ole, siis kas ja kuidas hakatakse seda nõuet pöörama minu vastu. Täpsustuseks niipalju, et mina ei ole selles korteris elanud juba rohkem, kui kümme aastat ning mul ei ole sellesse korterisse ka sissekirjutust. Võlg on tekkinud paari viimase aasta jooksul.
Juhul, kui nõue pööratakse minu vastu, siis minul ei ole samuti võimalik seda võlga tasuda. Kas nüüd hakatakse minu pangakontosid arestima või pannakse korter võla katteks müüki? Või kuidas tavaliselt sellised situatsioonid lahendatakse?

Aitäh vastuse eest juba ette.

Re: Võlgnevus korteriühistu ees

17 Mai 2011, 12:33

Pärimisega võtsite ka üle kohustused korteriühistu ees. Kui omavahel kokkulepet ei saavuta, siis võib asi tõesti lõppeda korteri sundmüügiga.

Vasta