lokaalne küttesüsteem korteris

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

lokaalne küttesüsteem korteris

28 Mär 2017, 22:08

Majas ehitati välja katusekorrus (5.k) ja eellepingu järgi pidid kõik uued korterid ühinema kõikide kommunikatsioonidega. Esimene küsimus, kas küttesüsteem on kommunikatsioon?
Kui minu 5.korruse uues katusealuses korteris on lokaalne küte ja tehtud eraldi projekt, kas korteriühistul on õigust nõuda minu osalemist küttekulude osalises tasumises, sest üldkoridorides on ka radiaatorid ning nõutakse osalemist kütte eest tasumisel. Kui suurt osa, millist % võidakse nõuda? Kas on võimalik, et nõutakse kogu korteri lülitamist maja üldisesse küttesüsteemi, sest tingimustes oli sees kõigi kommunikatsioonidega ühinemine ja olen sellise võlaõigusliku lepingu allkirjastanud.

Re: lokaalne küttesüsteem korteris

30 Mär 2017, 22:42

VÕS § 8 sätestab, et leping on tehing kahe või enama isiku (lepingupooled) vahel, millega lepingupool kohustub või lepingupooled kohustuvad midagi tegema või tegemata jätma. Leping on lepingupooltele täitmiseks kohustuslik. Seega olete Te kohustatud sõlmitud lepingut täitma. Lepingust taganemiseks peavad olema kaalukad põhjused. Isegi, kui Teil lubatakse kütta oma korterit lokaalse küttega, mis on ainult Teie korteri jaoks, siis peate Te kandma ühiseid kulutusi kaasomandiga seoses st üldkütte eest tasumisel ( koridorid, trepikojad ja muud ühises kasutuses olevad ruumid). Asjaõigusseaduse § 75 sätestab, et kaasomanik kannab vastavalt temale kuuluva osa suurusele ühisel asjal lasuvaid koormatisi, samuti selle asja alalhoidmise, valdamise ja kasutamisega seotud kahju ja kulutusi. Parim viis vaidluse lahendamiseks on asjas kokku leppida.


Vastas Vambola Olli.

Vasta