Üürilepingu ülesütlemine enne tähtaega

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Üürilepingu ülesütlemine enne tähtaega

04 Apr 2017, 21:40

Kirjutan Teile oma murest, kuna ise ei ole täpselt kursis, kas korterit saab maha müüa, kui üürnik elab sees.
Nimelt on mul kehtiv üürileping 31.05.2017. Omanikul on soov korterit maha müüa ja olin huvitatud korteri ostmisest. Kahjuks ei ole ma suutnud saada pangas kõiki dokumente korda ja ei ole veel laenu saanud. Korteri omanik leidis aga korterile uue ostja ja ütles, et kahe nädala pärast peab olema korter tühi. Kui mul on kehtiv üürileping, siis kas on võimalik korterit müüa samaaegselt kellegile teisele nii, et minu üürileping kaotab kehtivuse
ja pean sealt lahkuma? Mis on minu võimalused, et saaksin seal elada oma aja täis ja kas mul on ostule ka olemas mingi eesõigus, kuna olen seal 5 aastat elanud ?

Re: Üürilepingu ülesütlemine enne tähtaega

04 Apr 2017, 21:41

Korteri eelisõiguse ostmise õigust Teil ei ole, kuid kehtiva üürilepingu kohaselt on Teil õigus selles korteris elada kuni 31.05.2017.a. ka omaniku poolt korteri müügi korral ja uuel omanikul tuleb sellega arvestada.


Vastas Jana Kitter.

Vasta