KÜ loomine

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 4030
Liitunud: 18 Apr 2011, 17:06

KÜ loomine

06 Apr 2017, 10:10

Mul oleks küsimus korteriühistu loomise kohta. Mure selles, et kui on nelja korteriga maja, kus kahe korteri omanik on üks inimene ning teise kahe korteri omanikud erinevad inimesed, kas on kohustus luua ühistu?
Ehk siis toon näite: 2 korterit kuulub minu emale, kolmas õele ja neljas korter kuulub siis mitte perekonda kuuluvale isikule.
Oleme uurinud Internetist kõikvõimalikku infot, aga ei oska selle ühistu loomisega midagi peale hakata. Kui inimene on veel arvutivõõras ka, siis seda raskem on üldse millestki aru saada. Kust ma leiaksin abi, kus keegi seletaks mulle punkt-punkti haaval, mida on vaja ühistu loomiseks teha, kuhu pöörduda, kellele avaldused esitada, kuidas raamatupidamise ja aruandlusega toimida jne?

Postitusi: 4030
Liitunud: 18 Apr 2011, 17:06

Re: KÜ loomine

06 Apr 2017, 10:10

Kui selle KÜ vajaduse järele veel täna ei ole, siis 2018.a. kehtima hakkava korteriühistu seaduse kohaselt on see hädavajalik e. kohustuslik.

KÜ loomiseks on teil vaja põhikirja, asutamislepingut ja kokku kutsuda üldkoosoleku, kes siis võtab põhikirja vastu, valib juhatuse. Kõik see peab olema protokollitud ja originaalallkirjadega äriregistrile esitatud. Peale äriregistri kannet on teil õigus KÜ nimel tehinguid teha ja kohustusi võtta.

KÜ põhikirja variante leiate internetist küllaga.


Vastas Krista Paal.

Vasta