Korteriühistu kommunaalkulude tasumine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Korteriühistu kommunaalkulude tasumine

23 Jaan 2018, 17:12

Tere,

küsimus järgnev: kas ma olen kohustatud maksma kommunaalkulusid kui korter seisab tühjana sisuliselt aasta läbi ( st umbes 11 kuud 12st on korter tühi)
Siiamaani olen maksnud kõik korteri kommunaalid ja korteriühistu poolt nõutavad kulud, sealhulgas teenused, mida ma reaalselt ei kasuta nagu prügivedu ja elekter.
Kas on olemas võimalus mitte tasuda teennuste eest, mida ma reaalselt ei tarbi?

Vastust ootama jäädes.

Re: Korteriühistu kommunaalkulude tasumine

30 Jaan 2018, 22:08

Tere,

Uuest aastast kehtin Korteriomandi- ja korteriühistuseadus, selle § 31 sätestab korteriomaniku peamised kohustused. Muuhulgas kohustuse korraldada oma korteriomandi valitsemine ka ajal, kui ta ise viibib sellest eemal. Samuti hoidma muu hulgas korteriomandi piires sellist temperatuuri ja õhuniiskust, mis tagab kaasomandi eseme säilimise ning teiste eriomandite esemete kasutamise nende otstarbe kohaselt ja ilma ülemääraste kulutusteta. See hõlmab eelkõige küttearveid.
Elektri maksmine käib arvesti näitude alusel seetõttu jääb vastajale arusaamatuks miks peate tasuma elektri eest kui te seda ei kasuta. Kuidas ja millistel alustel on korraldatud prügiveo eest tasumine on korteriomanike üldkoosoleku otsus. Seda saate te korteriomanikuna mõjutada üldkoosolekul osaledes, ent kui otsus on vastu võetud, tuleb seda täita. Korteriomanikuna tuleb teil tõenäoliselt tasuda ka hoone, see on korteriomanike kaasomandi eseme korrashoiuga seotud kulud.
Kui teie korteriühistu ei ole otsustanud teisiti tuleb teil tõepoolest kõik esitatud arved tasuda.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta