Maja jagamine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Maja jagamine

28 Jaan 2018, 17:42

Tere!

Pöördun Teie poole murega oma hoolealuse pärast, kellel on raskepuue.Augustis otsustas naine tema juurest ära minna ja 3.novembril toimus juba lahutus.Neil on abielu ajal ostetud maja, kus praegu minu hoolealune elab.Paar päeva tagasi aga külastas teda eksnaine,koos advokaadiga ja edastasid otsuse millega peaks mu hoolealune 2.märtsiks maja vabastama.Minu küsimus oleks mis õigused on minu hoolealusel,kas ta peaks maja vabastama või on temal ka õigus mingile osale majast.Olen kuulnud ka kinkelepingust kus maja on kingitud lapselapsele aga pole selles päris kindel.

Re: Maja jagamine

02 Veebr 2018, 11:11

Tere,

Teie küsimusest ei selgu kas lahutuse käigus jagati ka abikaasade ühisvara. Kui ühisvara jagati ja maja jäeti naisele, tuleb majast välja kolida. Kui ühisvara on jagamata, saab kohtult taotleda ühisvara jagamist. Sel juhul jääb tõenäoliselt maja kaasomandisse ja mõlemal on õigus maja kasutada kuni kaasomandi lõpetamiseni.
Kõiki asjaolusid arvesse võtvaks nõustamiseks soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes eelnevalt veebilehel www.juristaitab.ee

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta