korteri elektri väljalülitamine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

korteri elektri väljalülitamine

09 Veebr 2018, 19:54

Kas elektrimüüjal on võlgnevuse,u 150 €, tõttu õigus lülitada välja elekter korteris, kus elab üksikema koos alaealise tütrega, ning nõuda ka nn "Tarbimiskoha väljalülitamine 36,72€/tk, 1,00 tk" tasu selle eest?

Re: korteri elektri väljalülitamine

16 Veebr 2018, 19:20

Tere,

Õigused ja kohustused lepingulistes suhetes, sealhulgas millise võlgnevuse korral on võimalik teenus peatada ja millist leppetrahvi või muid kõrvalkulusid seejuures nõuda saab, tulenevad lepingust. Võlaõigusseaduse (VÕS) § 100 kohaselt on kohustuse rikkumine võlasuhtest tuleneva kohustuse täitmata jätmine või mittekohane täitmine, sealhulgas täitmisega viivitamine. § 101 näeb ette võimalikud õiguskaitsevahendid kohustuste mittetäitmise korral. Muuhulgas on võimalik teisel lepingupoolel oma kohustuse täitmisest keelduda, nõuda kahju hüvitamist, rahalise kohustuse täitmisega viivitamise korral nõuda viivist. Võlausaldaja võib kohustuse rikkumise korral kasutada eraldi või koos kõiki seadusest või lepingust tulenevaid õiguskaitsevahendeid, mida saab üheaegselt kasutada.
Seega ei ole elektrimüüja käitunud õigusvastaselt. Sotsiaalsete probleemidega soovitan pöörduda kohaliku omavalitsuse sotsiaalosakonda, kus saab koostöös sotsiaaltöötajaga leida Teie probleemile lahenduse.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta