üür

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

üür

04 Apr 2018, 11:52

TERE. Mul on küsimus üüritasumise kohta.Mksan igakuiselt omaniku pojale 200 eurot pangaülekandega .Selgitusse kirjutan alati -ülekanne .Maksan ka igakuiselt kõik kommunaalkulud ,remondifondi ja halduskulud ning veel maja pangalaenu ka .Seega kõik kulud on minu kanda.Selgituseks alati -ülekanne ja summa läheb omaniku pojale.Iga aasta elab omanik koos kahe lapsega sees meie juures umbes 2 nädalat .Kõik kulud minu kanda.Ja nii 4 aastat juba.See aasta oldi jälle korteris ,tullakse oma võtmega sisse ja elati sees 5 päeva.Lahkudes teatati ,et tõstame üüri summat ja nad pole rahul minuga. Teatamine oli läbi FB ja solvati ja pritsiti roppuseid.Omanikuga üürilepingut ei ole ja sisse tulime elame koheselt peale eelmisi üürnikke .Me saame osta endale korteri alles augusti kuus ,nii teatas meile pank,Millised õigused mul ,kuidas ennast kaitsta .

Re: üür

11 Apr 2018, 20:39

Tere,

Olukorras, kus ei ole kirjalikku üürilepingut ja ka üürimaksed on teostatud viisil, et need ei ole tuvastatavad üürimaksetena on üsna keerukas ennast kaitsta. Teie olukorras soovitaksin püüda sõlmida kirjalik üürileping, milles kõik tingimused kirja panna või leida sobivam üürikorter kuni suudate omale korteri osta.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta