Kinnisvara ost kaasomanikuga või mitte

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Kinnisvara ost kaasomanikuga või mitte

19 Apr 2018, 11:27

Tere!
Mul on selline küsimus,mis puudutab nii kinnisvara kui ka pärandamist.Minu vanemad tahavad osta suvekodu ning kuna neil omal kogu vajaminevat summat pole,siis annab õde raha juurde.Omanikuks oleks tema,õde,kuid millegipärast soovib ta ,et ka isa oleks teiseks kaasomanikuks.Kas ei tekita see hiljem, isa lahkumise korral,tarbetuid pärimistoiminguid? Meid on 2 õde,mõlemal lapsed ja ka meie ema elab.Oleme kõik siiani väga hästi läbi saanud ja mina ei soovi sellest suvekodus mingit osa,see olekski tema pere oma pärastpoole.
Minu arvamus on,et parem oleks ,kui õde oleks maja ainuomanik ja isa/ema näiteks kasutusõigusega?
Lugupidamisega

Re: Kinnisvara ost kaasomanikuga või mitte

26 Apr 2018, 21:49

Tere,

Olete ise oma küsimuses sellele juba ka väga asjakohaselt vastanud. Kaasomandiga seoses võivad tõepoolest tekkida hiljem pärimisel probleemid, kuna pärijate ring on suurem (lapsed, abikaasa). Seetõttu võib Teie pakutud varianti, kus õde on omanik ja vanematel on isiklik kasutusõigus, pidada antud olukorras otstarbekaks. Kui aga siiski soovitakse vormistada ese kaasomandisse, tuleks kaasomanikul kaaluda testamendi tegemist vähemalt suvila kaasomandi osas. See võib hilisemaid probleeme vältida kui just kellelgi pärijatest ei teki õigust sundosale ja ta oma õigust ei kasuta.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta