Lärmavad naabrid.

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Lärmavad naabrid.

18 Juun 2018, 08:05

Tere
Ma üürin korterit. Mure on selles, et mu ülemised naabrid pidevalt trambivad lärmavad.Olen käinud nende ukse taga ja nendega rääkinud, aga nad ei ole oma käitumist muutnud.Helistasin ka politseisse kust öeldi, et kuna naabrite laps, kes röögib ja trambib, on kerge puudega siis pole politseil võimalik nende korrale kutsumiseks midagi teha. Kas ma nüüd peangi leppima sellega, et minu rahu häiritakse 24/7. Mida peaks tegema, et see olukord lahendada?

Re: Lärmavad naabrid.

25 Juun 2018, 21:04

ere,

Korteriomanike õigused ja kohustused tulenevad Korteriomandi- ja korteriühistuseaduse § 30 ja 31. Korteriomanikul on õigus kasutada korterit niivõrd, kui see ei ole vastuolus seadusega või kolmanda isiku õigustatud huviga. Samuti on korteriomanikul kohustus hoiduda tegevusest, mille toime teistele korteriomanikele ületab omandi tavakasutusest tekkivad mõjud. Teiselt poolt on kohustus tavakasutusest tekkivaid mõjusid taluda. Kas ja millisel määral müra on tavakasutus või mitte, on kokkuleppe küsimus. Kui ka politsei ei leia alust sekkumiseks, tuleks sellest rääkida korteriomanike üldkoosolekul ja leida kõiki pooli rahuldav lahendus. Siiski peaks politsei saama sekkuda öörahu ajal.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta