Volitus.

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Volitus.

06 Aug 2018, 18:45

Tere. Üldkoosoleku jaoks sobib lihtvolikiri. Aga kui ühistu liige on teinud volituse teisele inimesele ja see volitatud inimene annab ühistule teada,et edaspidi kõik ühistu paberid saata sellele emailile? Kas pean? Kas sellisel juhul on õigus nõuda notariaalset volikirja ?Või rikub ühistu sellega seadust. Probleem selles,et ühistu kahtleb selles volituses ja samuti on karta ,et ka email on selleks otstarbeks tehtud. Lihtsalt notariaalne volikiri oleks kindlam,sest kes selle volitusega pabereid nõuab on väga probleemne inimene. Ja see,kes on volitaja ,sellega ühistu ei saa kuidagi ühendust. Ja see kes sai volituse, sellel on juba selliseid volitusega probleeme... Kas võime nõuda kahtluse korral notariaalset volitust? Koosolekul ma näeks vähemalt inimese dokumenti, aga praegusel juhul ainult mingit meili peale saadetud paberit.Ja koosolekule need inimesed kunagi ei tulegi.Tänan.

Re: Volitus.

13 Aug 2018, 15:00

Tere

Kui korteriomanikku esindab isik, kelle esindusõigus ei ole kontrollitav ja see tekitab juhatusel kahtlusi, siis korteriühistu juhatus saab keelduda sellele isikule dokumentide väljastamisest, tuginedes KrtS § 45 lõikele 2, mille kohaselt juhatus võib keelduda teabe andmisest ja dokumentide esitamisest, kui on alust eeldada, et see võib tekitada olulist kahju teise korteriomaniku või kolmanda isiku õigustatud huvidele või nõuda notariaalset volikirja.

KrtS § 46 lõike 1 kohaselt korteriomanik on kohustatud teatama korteriühistule oma olemasolevate sidevahendite andmed, eelkõige telefoninumbri või elektronposti aadressi. Sama paragrahvi lõike 2 kohaselt, kui korteriomaniku elu- või asukoht erineb korteriomandi asukohast, on korteriomanik kohustatud korteriühistule teatama ka oma elu- või asukoha postiaadressi ning lõike 3 kohaselt, kui korteriomanik ei ole korteriühistule teatanud oma elu- või asukoha postiaadressi, on korteriühistul õigus lugeda tema elu- või asukohaks korteriomandi asukoht.

Lugupidamisega
jurist Ülle Aliorg

Vasta