Korteri varjatud puudused

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Korteri varjatud puudused

02 Okt 2018, 18:21

Tere,

Ostsin 2017. aasta novembris arendajalt korteri. Korteri ülevaatamisel allkirjastasime üleandmis-vastuvõtmis akti, kuhu said ka parandamist vajavad tööd kirja. Päev hiljem läksime uuesti korterisse ning avastasime palju rohkem vigu kui esialgsel vaatlusel. Teavitasime sellest ka kohe arendajat ja ehitajat. Sellest ajast kuni 2018. aasta veebruari alguseni püüdsime kõikvõimalikke kanaleid pidi arendaja ja ehitajaga suhelda ning palusime neil korduvalt vead parandada. Tegemist ei olnud väikeste iluvigadega. Seetõttu tellisime lõpuks 2017. aasta detsembris ehitusliku ekspertiisi ka eksperdilt, kes kõiki meie viidatud vigu ka kinnitas. Edastasime ametliku hinnangu ka arendajale ja ehitajale, kuid sellest ajast pole midagi muutunud.
Järgmise sammuna pöördusime tarbijakaitseameti poole, kes tegi 30.08.2018 otsuse meie kasuks. Taotlesime oma kaebuses rahalist hüvitist, kuna nähes, millise kvaliteediga kogu meie maja korterid on ehitatud, soovisime tellida parandustööd usaldusväärselt ehitajalt. Arendajal oli seepeale aega 30 päeva otsuse täitmiseks, kuid siiani pole samuti midagi kuulda olnud.

Tarbijakaitseameti otsus on nähtav siit:
https://takis.tarbijakaitseamet.ee/aval ... N%C3%A4ita

Sellest tulenevalt on minu küsimused järgmised:
1. Kas kohtusse pöördumine tasuks ära? Kui pikad on sellised kohtuasjad? Kas arendajal on võimalik erinevate võtetega venitada?
2. Kui kohtusse pöörduda, siis kas on võimalik nõuda positiivse kohtuotsuse korral ka kohtukulude hüvitamist?
3. Kas oleks veel mingeid alternatiivseid võimalusi?

Nagu näha, oleme suhteliselt üksi antud olukorras, kus vastaspoolel on vahendeid venitamiseks ning oma kohustuste mittetäitmiseks palju rohkem kui ühel tavainimesel, kes on pangalaenuga omale ebakvaliteetse korteri ostnud.
Ette tänades,

Re: Korteri varjatud puudused

10 Okt 2018, 14:40

Tere,

Täitemenetluse seadustiku § 2 on loetelu dkumentidest, mis on kohtutäituri vahendusel sundtäidetavad. Täitedokumendi saamiseks soovitan Teil siiski pöörduda kohtusse. Teil on kohtus head argumendid, muuhulgat tarbijakaitseameti positiivne otsus. Teie esitatud andmetele tuginedes võib prognoosida tulemuslikkuse väljavaateid kohtus tõenäoliseks.
Kohtumenetluse pikkust ei ole kahjuks võimalik prognoosida. See sõltub muuhulgas ka kohtute töökoormusest. Kostjal võib teoreetiliselt küll püüda menetlust venitada, ent kohtud on ka selles osas kogenud ja piisavalt karmid.
Tsiviilkohtumenetluse seadustik võimaldab menetluskulude väljamõistmist menetluse põhjustanud poolelt. Kuna Teie olete omalt poolt teinud kõik võimaliku kohtuvälise kokkuleppe saavutamiseks, ent teine pool ei ole teinud midagi, on äärmiselt tõenäoline, et menetluskulud jäävad tema kanda.
Kahjuks häid alternatiivseid võimalusi kohtumenetlusele antud olukorras ei ole. Peale kohtumenetluse läbimist saate Te, juhul kui teine pool vaatamata kohtuotsusele oma kohustusi ei täida, esitada avalduse täitemenetluse alustamiseks ja kohtutäitur saab Teie nõudeid täitemenetluses sundtäita.
Hagiavalduse koostamisel soovitan kasutada spetsialisti abi, kel aitab koostada korrektse avalduse ning hinnata tõendeid kogumis. Selleks on võimaik pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes eelnevalt www.juristaitab.ee

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta