Suvila kaks omaniku. Pöördusin kohtusse ja kohus küsib täiendavaid andmeid

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Suvila kaks omaniku. Pöördusin kohtusse ja kohus küsib täiendavaid andmeid

17 Okt 2018, 22:44

1)Mis peab olema õige hagihind? Kui remondikulud maksid 3571,47 eur
2)Kohtu lause:Kohus ei pea ise esitatud tõenditest asjaolusid otsima, vaid pool peab kohtule viitama, millistele asjaoludele ta tugineb.Kas igale tõendile on vaja lisaks tekstiga kirjutada mis tõend mida tõestab ja lisaks saatma tehtud töödest fotod(ühtegi fotot ei ole veel kotule saatnud)?
3) Kohtu lause: ei ole selgelt väljendatud nõue (hagi ese), mis on välja toodud hagiavalduse resolutsioonis. Kas puudu on miks ma pöördun kohtuse, et ma ei saa mitu aastat ühendust maja teise omanikuga (ta elab välismaal), ta enam ei vasta minu emailidele, aga vanasti vastas, sellega pole võimalik kokku leppida.
4) Kohtu lause: kohus seisukohal, et hagejal tuleb täpsustada hagi aluseks olevaid asjaolusid ning konkreetselt välja tuua kõik faktilised asjaolud, millel hageja nõue põhineb, ning neid kinnitavad tõendid. - Kas puudu on ka halvas olukorras maja ja ahjude pildid?
5) Kohus täpsustab:kas hageja on nõus asja kirjaliku menetlemisega või soovib asja läbivaatamist kohtuistungil? Ma kirjutasin hagiavaldusel:Soovin asja läbivaatamist kirjalikus menetluses. Ei ole nõus tagaseljaotsuse tegemiseks, kui kostja hagile ei vasta. Mis tähendab tagaseljaotsus? Minu soov on asja kirjalik menetlemine, aga kui kostja ei vasta- ikka soovin kohtuotsust kirjalikus vormis.
Kohtule esitatud tõendid:arved ja pangakinnitusega dok,aktid:hinnang Sirelimäe seisukorrale,korstnapühkija akt.

Suur palve nõu anda, mis on puudu.

Re: Suvila kaks omaniku. Pöördusin kohtusse ja kohus küsib täiendavaid andmeid

23 Okt 2018, 11:54

Tere,

Teie küsimusest ilmneb, et esitatud avaldus ei vasta Tsiviilkohtumenetluse seadustikus sätestatud nõuetele ning kohus on teinud Teile ettepaneku selles esinevate puuduste kõrvaldamiseks.
Kahjuks ei ole foorumi keskkonnas Teie esitatud avaldust ja kohtu vastavat määrust nägemata täpseid juhiseid anda. Soovitan Teil pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes www.juristaitab.ee ning paluda juristil avaldus nõuetega vastavusse viia.
Tsiviilkohtusse pöördumisest ja hagiavalduse kohustuslikust sisust saate lugeda kohtute veebilehelt http://www.kohus.ee/et/kohtusse-poordumine/tsiviilasjad

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta