Korteriühistu liikme õigused ja kohustused

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Korteriühistu liikme õigused ja kohustused

22 Okt 2018, 16:04

Tere!

Elan paneelmajas, millele tehakse välisfassaadi kapitaalremonti. Remondi hulka kuulub ka torude jms vahetus. Seoses kanalisatsioonipüstaku vahetusega pean lahti monteerima oma köögi mööbli ja samuti ka veetorud, mis on ühendatud kraanikausiga. Kuna olen üksik inimene, siis selliste töödega ma hakkama ei saa. Korteriühistu pakub mulle tasulist teenust, mille teostaks sama ehitusfirma, kes teeb ka maja remonti.
St. mööbli maha võtmine, torutööd ja hiljem kui püstak on vahetatud mööbli üles panemine ja jälle torutööd.
Ma saan aru, et töömeestele peab tagama püstakule ligipääsu.....

Kas ma olen kohustatud maksma oma köögi (piltlikult öeldes) lammutamise eest?

Tänan.

Re: Korteriühistu liikme õigused ja kohustused

29 Okt 2018, 10:02

Tere,

Küttesüsteemi puhul tuleb arvestada, et see on üldjuhul tervikuna kaasomandis, sh ka korteris paiknevad torud ja radiaatorid. Seega ei tohi korteriomanik neid oma äranägemise järgi muuta ega kõrvaldada, samuti peab ta taluma seda, et küttesüsteemi remonditakse tavapärase valitsemise raames.
Kui korteriühistu on õiguspäraselt võtnud vastu otsuse torustiku vahetamiseks, tuleb Teil seda taluda.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta