jultunud naaber

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

jultunud naaber

12 Jaan 2019, 19:59

Ostsin rohkem kui aasta tagasi korteri ja andsin üürile. Kui üürnik oli sisse kolinud hakkas ta kurtma kõva lärmi ja valju muusika üle, mis tuli ülemisest korterist. Soovitasin tal helistada politseisse. Sealt ta abi ei saanud. Üürnik kolis pideva lärmi tõttu välja. Olen proovinud leida uut üürnikku, kuid tulutult, inimesed tulevad vaatama, kuulevad jubedat lärmi ja loobuvad sellest korterist. Ülemises korteris elab napislembene naisterahvas koos oma 10 aastase pojaga, kes on vaimse alaarenguga. Naaber ärkab tööpäeviti kell 5:30 ning puudega laps hakkab nii kõvasti kui jaksab röökima, häälitsema ja jalgu trampima. Ema läheb tööle ja poisi vanaema tuleb kohale, et laps kooli viia. Kui vanaema on purjus siis last kooli ei viida. Kui laps jääb koju pole minu korteris absoluutselt võimalik olla. See laps päev läbi kisab, karjub, röögib, trambib, kolgib vastu radiaatoreid ja loobib asju vastu põrandat. Kui lapse emal on vaba päev siis käib päev läbi vali muusika (enamasti siis lapse ema ja vanaema joovad koos). Nädalavahetused on kõige õudsemad, sest siis on nad kõik päev otsa kodus ja tekitavad müra, päev läbi käib valjult muusika. Vaikus saabub õhtuti 23:00 ja 24:00 vahemikus. Olen korduvalt püüdnud naabrile selgitada, et ta võiks vaiksemalt olla ja et muusikat saab kõrvaklappidega kuulata, aga ta saadab mind lihtsalt p****e. Pöördusin politseisse, olen teinud mitu avaldust. Politsei vastus: kui pole öörahu, siis ei saa muusika valju kuulamise eest karistada ja kuna laps on 10 aastane, siis ei saa teda vastutusele võtta. Otsisin abi KÜ poolt kuid esimees ütles, et tema ei saa midagi teha ja pöördugu ma politseisse. Kuna see, kes minu korteri peal elab on üürnik, siis palusin KÜ esimehel rääkida sellest olukorrast korteri omanikule, mille peale esimees ütles, et tal pole omaniku telefoni numbrit. Kirjutasin politseile oma murest ja palusin neil minu telefoni number edasi anda korteri omanikule, et ma saaks omanikuga rääkida, aga politsei seda ei teinud.
Lugupidamisega

Re: jultunud naaber

18 Jaan 2019, 17:46

Tere,

Olete tõepoolest keerulises olukorras. Politsei vastus vastab tõele, neil asjaoludel karistamiseks alus puudub. Kuna korteriomandi- ja korteriühistu seaduse kohaselt tuleb omandit kasutades arvestada ka naabritega ja üürnike eest vastutab üürileandja, tuleks tõepoolest sel teemal üürileandjaga vestelda. Samuti võib olla väljapääsuks asja arutamine KÜ üldkoosolekul, kuna on võimalik et toimuv häirib ka teisi naabreid.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta