kaasomandis olevale pinnale laiendatud korteri müük enne ehitusregistri kannet

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

kaasomandis olevale pinnale laiendatud korteri müük enne ehitusregistri kannet

27 Mär 2019, 13:30

Tegemist on väiksema kortermajaga Tallinnas. Minu korterit on pööningule laiendatud. Teised korteriteomanikud majas on sellega nõus ja on andnud ehitusprojektile allkirjad, kuna ka teistel korteritel on ühispinnale laiendusi plaanis, mis ka ehitusprojektis kajasutvad. Aga minul on soov korterit müüa enne, kui teised omanikud majas oma väljaehitustega lõpetavad ja ehitusregistrisse uued korterite reaalosad sisse saavad kantud. Minu küsimus on selles, kuidas tagada minu korteri potentsiaalsele osatjale täielik kindlus, et ta saab korteri, mille juurde kuulub ka pööningule laiendatud osa? Kas ehitusprojekt, mille on kõik teised korteriomanikud allkirjastanud, millele on antud ehitusluba on dokumendiks, mis annab võimalikule osatjale täieliku kindluse? Või on selles olukorras võimalik ja vajalik mingi muu notariaalne tehing n. notariaalse kasutuskorra seadmine?
Tänan.

Re: kaasomandis olevale pinnale laiendatud korteri müük enne ehitusregistri kannet

31 Mär 2019, 09:56

Tere,

Kirjeldatud olukorras on võimalik nii notariaalse kasutuskorra seadmine kui ka eriomandite määramine.
Eriomandi loomiseks sõlmitud kaasomanike kokkuleppega saate juba praegu korteriomanike vahel jaotada ära ühispinnad korteriomanike vahel. Eriomandi loomiseks on nõutav kaasomanike kokkulepe ja sellekohase kande tegemine kinnistusraamatusse, seega tuleb kokkulepe vormistada notariaalselt. Kuidas oleks konkreetses olukorras kõiki asjaolusid arvesse võttes parim kokkulepet vormistada, nõustab tehingut tõestav notar, kui Te temalt vastavaid nõuandeid küsite.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta